Kawa 1kg Brazylia Santos + 1kg Meksyk

Symbol: 206

1kg Brazylia Santos + 1kg Meksyk SHG EP Esmeralda

Ziarnista / Mielona
134.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 3 kg
Zostaw telefon

Kawa Brazylia Santos 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE BRAZYLIA SANTOS 100% ARABICA 

·         Kraj pochodzenia:

Brazylia 

·         Stopień palenia: 

średni 

·         Region: 

SantosMogiana, Sul de Minas 

·         Gatunek Arabiki: 

Acaiá, Yellow Catuaí, Yellow Bourbon 

·         Wysokość upraw: 

800-1350 m.n.p.m 

·         Obróbka: 

na sucho  

·         Intensywność smaku: 

3/5 

·         Kwasowość: 

1/5 

·         Smak: 

karmelmleczna czekolada, orzech laskowy 

·         Aromat: 

słodki 

·         Body/cielistość: 

pełne

 

KAWA BRAZYLIA SANTOS OBRABIANA NA SUCHO 

Kawa Brazylia Santos pochodzi ze znanych na całym świecie, najlepszych regionów Brazylii: Santos, Mogiana i Sul de Minas. Plantacje położone są ponad tysiąc metrów nad poziomem morza, a więc lokalnego ekosystemu nie zakłóca czynnik cywilizacji technicznej. Gdy dojrzeją, owoce kawy, zwane wiśniami, zbierane są celem pozyskania ich ziaren. Jest to moment, w którym odbywa się pierwsza selekcja - do suszenia zabierane są tylko owoce dojrzałe i zdrowe. Kawa Brazylia Santos pochodzi z niewielkich gospodarstw od pokoleń specjalizujących się w uprawie kawowców. Po zebraniu wiśni kawowych przewożone zostają one do stacji będącej własnością kooperatywy zrzeszonej w niej rolników. Tam następuje proces pozyskania ziarna kawowego. 

 

KAWA BRAZYLIA SANTOS - OBRÓBKA NA SUCHO 

Kawa Brazylia Santos obrabiana jest na sucho. Technologia ta nie wpływa na zużycie wody, której w górach i na wyżynach Brazylii nie ma zbyt niewiele. Wiśnie suszone są w pełnym słońcu na betonowych tarasach przez kilka dni, aż do momentu, w którym miąższ stanie się kruchy i odpadnie od ziaren. Wówczas trafia do bębna, w którym ziarna zostają oczyszczone. Wówczas następuje druga faza suszenia, w czasie której ziarno zachowuje jedynie 14-17% wilgotności. Po kolejnym sortowaniu trafia do worków jutowych składowanych w magazynie. Obróbka kawy metodą na sucho daje mocno owocowy profil smakowy, duże body i słodycz. Kawa Brazylia Santos posiada niższą kwasowość niż kawy poddawane obróbce mokrej.    

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa się ten proces. 

 

JAK PALIMY KAWĘ BRAZYLIA SANTOSW NASZEJ PALARNI? 

Kawa Brazylia Santostrafia do naszej palarni w postaci surowych, zielonych ziaren. Poddajemy ją paleniu w stopniu średnim. W trakcie obróbki termicznej pojawiają się niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwszą goryczkę i zmniejszona zostaje ilość kofeiny.  

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Santosoparty jest na dwóch zasadach:  

·         utrzymanie możliwie najniższej temperatury, 

·         zapewnienie maksymalnie długiego czasu palenia.  

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.  

 

Kawa Brazylia Santosposiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami: karmelu, mlecznej czekolady i orzecha laskowego, 

·         słodki aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

KAWA BRAZYLIA SANTOS- WALORY DEGUSTACYJNE 

Kawę Brazylia Santos cechuje zrównoważona kwasowość, która przypadnie do gustu osobom lubiącym zarówno zdecydowane, jak i subtelne smaki. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawę w ekspresach ciśnieniowych i przelewowych. Wyczujecie w niej nuty: kwiatowe, mlecznej czekolady, karmelu i orzecha. 

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.  

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

Kawa Meksyk SHG EP Esmeralda 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE MEKSYK SHG EP ESMERALDA

100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Meksyk 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Oaxaca 

·         Gatunek Arabiki:                      Typica, Bourbon i Pluma Hidalgo 

·         Wysokość upraw:                     1100-1600 m n.p.m.  

·         Obróbka:                                    myta 

·         Intensywność smaku:             4/5 

·         Kwasowość:                               1/5 

·         Smak:                                          orzechy, miód, karmel, lekko kwiatowy  

·         Aromat:                                      intensywny 

·         Body/cielistość:                        zrównoważone

 

KAWA MEKSYK SHG EP ESMERALDA - POCHODZENIE 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeraldapochodzi z najlepszego regionu upraw w tym kraju, czyli prowincji Oaxaca. Jest to świetna w smaku i uniwersalna arabika. Krzewy kawowe rosną na wysokości od 1350 do 1500 m n.p.m. na glebach wulkanicznych, które zapewniają roślinom niezbędne do wzrostu składniki. Odpowiednia temperatura powietrza, wilgotność i nasłonecznienie tworzą aromatyczną, pełną doskonałych smaków kawę. Uprawiają ją w większości mali producenci, którzy wiśnie kawowe zbierają ręcznie.

Kawa Esmeralda nosi oznaczenie SHG EP. Pierwsze 3 litery to skrót od “Strictly High Grown" - wyłącznie wysoko rosnąca. W ten sposób oznacza się arabiki, które rosną na wysokości co najmniej 1350 metrów n.p.m. Ziarna kawowca w takich warunkach są bardziej wypracowane i mają pełniejszy smak. Litery EP wskazują zaś na eksport na rynek europejski co oznacza, że przy sortowaniu wybiera się ziarna najlepszej jakości.

 

KAWA MEKSYK SHG EP ESMERALDA - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu owoców kawy Meksyk SHG EP Esmeralda,w celu pozyskania czystych ziaren, następuje tzw. obróbka mokra, której celem jest pozbycie się miąższu i skórki wiśni kawowca. Ten proces w dużej mierze decyduje o późniejszej charakterystyce smakowej kawy. Miąższ jest usuwany mechanicznie, jednak po tej operacji pozostają na ziarnach jego resztki. Aby je zlikwidować, umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji pulpa zmienia swoje właściwości i odpada. Trwa to zwykle 2-3 doby. Na zakończenie obróbki ziarna płucze się w specjalnych korytach i suszy na murowanych tarasach lub specjalnych stołach. Podobnie jak w metodzie naturalnej suchej, co pewien czas miesza się je, aby zapewnić równomierny dostęp powietrza i promieni słonecznych. Na koniec ziarna są sortowane według kształtu i wielkości oraz umieszcza w magazynie. 

Do palarni Ecelente kawa Meksyk SHG EP Esmeraldatrafia w postaci zielonych ziaren i zostaje wypalona, co jest ostatnim etapem procesu produkcji.

 

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

W palarniach stosuje sie trzy sposoby wypalania, różniące się między sobą wysokością temperatury w piecu:jasne palenie, średnie i ciemne. Od zastosowanego przedziału temperatur zależy smak i aromat kawy. 

 

JAK PALIMY KAWĘ MEKSYK SHG EP ESMERALDA W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeraldapalona jest w naszej palarni średnio, przed pierwszym pęknięciem ziaren. Wskutek działania temperatury ziarna stają się lekko brązowe, a ich smak doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość jest osłabiona, natomiast aromat wyraźniejszy. Ziarna średnio wypalane posiadają mniejszą zawartość kofeiny i zaczyna być w nich wyczuwalny lekki smak goryczki.

Aby zapobiec tym skutkom palenia, kawę Meksyk SHG EP Esmeraldapieczemy z zachowaniem dwóch zasad:

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury i

·         utrzymywanie maksymalnie długiego czasu wypalania.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeralda posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami orzechów, miodu i karmelu,

·         aromat z nutami kwiatowymi,

·         średnie body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA MEKSYK SHG EP ESMERALDA - WALORY SMAKOWE

Kawa Meksyk SHG EP Esmeralda to doskonałe rozwiązanie dla osób, które kochają lekki i łagodny napar. Jest charakteryzowana przez koneserów jako kawa o niskiej kwasowości, orzechowym posmaku oraz delikatnym body.

Kawa idealnie sprawdzi się w formie espresso przygotowanego w ekspresach kolbowych oraz ręcznych. Nada się również do zaparzania za pomocą kawiarki oraz frenchpressu.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Meksyk SHG EP Esmeralda są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące