Kawa 1kg Gwatemala + 1kg Indie Malabar + 200g Brazylia Santos

Symbol: 88

1kg Gwatemala + 1kg Indie Malabar + 200g Brazylia Santos

Ziarnista / Mielona
224.97 -29% 159.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier DPD 0
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 4 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Gwatemala Antigua SHB 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE

GWATEMALA ANTIGUA SHB 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Gwatemala 

·                    Stopień palenia:                  średni 

·                    Region:                     Huehuetenango 

·                    Gatunek Arabiki:                Guatemala SHB 

·                    Wysokość upraw:               1500-1700 m n.p.m 

·                     Obróbka:                  myta  

·                     Intensywność smaku:       3/5 

·                     Kwasowość:                         2/5

·                    Smak:                        syrop klonowy, orzech włoski, miód

·                    Aromat:                    słodki

·                    Body/cielistość:                  pełne

 

GWATEMALA ANTIGUA SHB- POCHODZENIE KAWY

Gwatemala to szósty na świecie eksporter kawy. Biorąc pod uwagę jej niewielki obszar, godne podziwu jest to wysokie miejsce w rankingu producentów. Świadczy też o dobrych warunkach naturalnych do uprawy kawowca. Kawa Guatemala Antigua pochodzi z plantacji położonych w gminie Antigua okręgu Huehuetenango. To stosunkowo nieduży obszar leżący między trzema wulkanami, co sprawia, że plantacje znajdują się na żyznej, bogatej w minerały glebie. Z kolei łagodny wysokogórski klimat sprzyja uprawie ziaren Arabiki w klasie SHB. Oznacza to "Strictly Hard Beans", czyli wyłącznie twarde ziarna.

Kawa Guatemala Antigua zbierana jest w plantacjach położonych na zboczach wulkanu na wysokości około 1600 m n.p.m., prowadzonych przez niewielkie gospodarstwa rolnicze. Wiśnie kawy zbierane są ręcznie, a następnie transportowane do stacji przetwarzania, w której odbywa się ich dalsza obróbka.

 

KAWA GUATEMALA ANTIGUA - OBRÓBKA W STACJI PRZETWARZANIA

 

Obróbka kawy ma na celu oddzielić miąższ i skórkę owoców kawowca (wiśni) od ziaren kawy. To proces decydujący o ich walorach smakowych.

Kawa Guatemala Antigua w pobliskiej stacji przetwarzania zostaje poddana obróbce mokrej. To jeden z głównych sposobów jej przetwarzania. W procesie mycia cały miąższ owoców jest usuwany mechanicznie. Odbywa się to przy użyciu maszyny zwanej depulperem. Następnie ziarna są umieszczane w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji usunięta zostaje resztka miąższu. Zwykle trwa to od 24 do 72 godzin. Po tym czasie ziarna są płukane i poddane suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić równomierne suszenie.

Do palarni Ecelente trafia w jutowych workach zielone ziarno z gwatemalskiej gminy Antigua i czeka na palenie - ostatni etap swojej drogi do Waszej filiżanki.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.

 

JAK PALIMY GUATEMALA ANTIGUA W NASZEJ PALARNI?

Kawa Guatemala Antigua palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, które decydują o walorach kawy. Wraz ze wzrostem temperatury spada w niej zawartość kofeiny, a smak robi się coraz bardziej goryczkowy.

Aby zapobiec tym dwóm tendencjom, nasz sposób wypalania kawy Guatemala Antigua oparliśmy na dwóch zasadach: utrzymaniu możliwie najniższej temperatury i zachowaniu maksymalnie długiego czasu palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Guatemala Antigua posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami syropu klonowego, orzecha włoskiego i miodu,

·         delikatny, słodkawy aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

GUATEMALA ANTIGUA - WALORY SMAKOWE

Kawa Guatemala Antigua posiada pełny, dobrze zbalansowany smak. Wyczuwalny jest w nim syrop klonowy, orzech włoski i miód. Pozostawia na języku słodki posmak. Naszą kawę można pić o każdej porze dnia, chociaż ze względu na sporą ilość zawartej w niej kofeiny doradzamy godziny poranne i południowe.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Guatemala Antigua są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące

 

Kawa Indie Monsooned Malabar AA 1kg

INFORMACJE O KAWIE INDIE MONSOONED

MALABAR AA 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Indie

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Malabar

·         Gatunek Arabiki:                      Cauvery Coffee

·         Wysokość upraw:                     1000 - 1500m n.p.m. 

·         Obróbka:                                    monsooning

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               1/5

·         Smak:                               czekolada, karmel, tytoń

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełne

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - POCHODZENIE

 

Indie to piąty co do wielkości producent kawy Arabica na świecie, po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii. W XIX wieku brytyjscy kolonizatorzy zauważyli, że w kraju tym istnieje klimat i warunki glebowe podobne do tych, które spotkać można w krajach Ameryki Środkowej. Wtedy narodził się pomysł zakładania tam plantacji kawy. Indie Monsooned Malabar AA uprawiana jest w regionie Malabar, znajdującym się w południowo-zachodniej części Indii, w pasie wybrzeża Morza Arabskiego.Tropikalny klimat, duże ilości opadów, wysokie słoneczne stoki oraz gleba bogata w składniki mineralne tworzą tam wyjątkowe warunki do uprawy kawowców. Indyjska kawa rośnie na wysokości około 1000 - 1500 m n.p.m., a jej zbiór przypada na okres od listopada do lutego.

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - MONSOONING

Owoce kawy Indie Monsooned Malabar AApoddawane są suszeniu na słońcu. Następnym elementem obróbki jest staranna selekcja ziaren. Dopiero gdy nadejdzie pora monsunów, rozpoczyna się najważniejszy etap przetwarzania kawy Monsooned Malabar AA, tzw. proces „monsunowania”.Ta nazwa wymaga wyjaśnienia. Otóż historia sięga czasów, gdy pierwsze transporty kawy z Indii płynęły nawet przez kilka miesięcy. Ziarna na ich pokładach narażone były na działanie wiatrów i wody. Wskutek tego zmieniał się ich kształt i smak. W takiej postaci bardzo odpowiadał Europejczykom. Obecnie poprzez zabieg monsunowania próbuje się odtworzyć tamte warunki. Proces ten przebiega w ciągu kilkunastu tygodni, podczas których ziarna składowane są w specjalnych magazynach i wystawiane na działanie monsunów.

Do palarni Ecelente kawa Indie Monsooned Malabar AA trafia w postaci złotych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania:

·         Palenie jasne - ziarna mają kolor cynamonu. Kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat. Zawartość kofeiny - najwyższa.

·         Palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona. Zawartość kofeiny - średnia.

·         Palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka. Zawartość kofeiny - mała.

 

JAK PALIMY KAWĘ INDIE MONSOONED MALABAR AAW NASZEJ PALARNI?

Aby zapobiec powstawaniu zbyt dużej goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Indie Monsooned Malabar AA, palenie jej w naszej palarni oparliśmy na dwóch zasadach:

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury oraz

·         zapewnienie długiego czasu palenia.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Indie Monsooned Malabar AA posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami czekolady, karmelu i tytoniu,

·         słodki aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA INDIE MONSOONED MALABAR AA - WALORY SMAKOWE

Wyśmienita kawa Indie Monsooned Malabar AA charakteryzuje się korzennymi nutami, przypominającymi drewno, tytoń lub prażone orzechy. Ponadto zachwyca ziemistą konsystencją i wyrazistym aromatem. Brak kwasowości sprawia, że doskonale komponuje się z mlekiem lub napojami owocowymi.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Supremo są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące

  

 Kawa Brazylia Santos 200g

 

INFORMACJE O KAWIE BRAZYLIA SANTOS 100% ARABICA

·         Kraj pochodzenia:

Brazylia

·         Stopień palenia:

średni

·         Region:

SantosMogiana, Sul de Minas

·         Gatunek Arabiki:

Acaiá, Yellow Catuaí, Yellow Bourbon

·         Wysokość upraw:

800-1350 m.n.p.m

·         Obróbka:

na sucho

·         Intensywność smaku:

3/5

·         Kwasowość:

1/5

·         Smak:

karmelmleczna czekolada, orzech laskowy

·         Aromat:

słodki

·         Body/cielistość:

pełne

 

KAWA BRAZYLIA SANTOS OBRABIANA NA SUCHO

Kawa Brazylia Santos pochodzi ze znanych na całym świecie, najlepszych regionów Brazylii: Santos, Mogiana i Sul de Minas. Plantacje położone są ponad tysiąc metrów nad poziomem morza, a więc lokalnego ekosystemu nie zakłóca czynnik cywilizacji technicznej. Gdy dojrzeją, owoce kawy, zwane wiśniami, zbierane są celem pozyskania ich ziaren. Jest to moment, w którym odbywa się pierwsza selekcja - do suszenia zabierane są tylko owoce dojrzałe i zdrowe. Kawa Brazylia Santos pochodzi z niewielkich gospodarstw od pokoleń specjalizujących się w uprawie kawowców. Po zebraniu wiśni kawowych przewożone zostają one do stacji będącej własnością kooperatywy zrzeszonej w niej rolników. Tam następuje proces pozyskania ziarna kawowego.

 

KAWA BRAZYLIA SANTOS - OBRÓBKA NA SUCHO

Kawa Brazylia Santos obrabiana jest na sucho. Technologia ta nie wpływa na zużycie wody, której w górach i na wyżynach Brazylii nie ma zbyt niewiele. Wiśnie suszone są w pełnym słońcu na betonowych tarasach przez kilka dni, aż do momentu, w którym miąższ stanie się kruchy i odpadnie od ziaren. Wówczas trafia do bębna, w którym ziarna zostają oczyszczone. Wówczas następuje druga faza suszenia, w czasie której ziarno zachowuje jedynie 14-17% wilgotności. Po kolejnym sortowaniu trafia do worków jutowych składowanych w magazynie. Obróbka kawy metodą na sucho daje mocno owocowy profil smakowy, duże body i słodycz. Kawa Brazylia Santos posiada niższą kwasowość niż kawy poddawane obróbce mokrej.  

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa się ten proces.

 

JAK PALIMY KAWĘ BRAZYLIA SANTOSW NASZEJ PALARNI?

Kawa Brazylia Santostrafia do naszej palarni w postaci surowych, zielonych ziaren. Poddajemy ją paleniu w stopniu średnim. W trakcie obróbki termicznej pojawiają się niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwszą goryczkę i zmniejszona zostaje ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Santosoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymanie możliwie najniższej temperatury,

·         zapewnienie maksymalnie długiego czasu palenia.

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Brazylia Santosposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: karmelu, mlecznej czekolady i orzecha laskowego,

·         słodki aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA BRAZYLIA SANTOS- WALORY DEGUSTACYJNE

Kawę Brazylia Santos cechuje zrównoważona kwasowość, która przypadnie do gustu osobom lubiącym zarówno zdecydowane, jak i subtelne smaki. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawę w ekspresach ciśnieniowych i przelewowych. Wyczujecie w niej nuty: kwiatowe, mlecznej czekolady, karmelu i orzecha.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące