Kawa 1kg Indie Malabar + 200g Etiopia Djimmah

Symbol: 106

1kg Indie Malabar + 200g Etiopia Djimmah świeżo palona

Ziarnista / Mielona
124.98 -24% 94.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 2 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Indie Monsooned Malabar AA 1kg

INFORMACJE O KAWIE INDIE MONSOONED

MALABAR AA 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Indie

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Malabar

·         Gatunek Arabiki:                      Cauvery Coffee

·         Wysokość upraw:                     1000 - 1500m n.p.m. 

·         Obróbka:                                    monsooning

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               1/5

·         Smak:                               czekolada, karmel, tytoń

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełne

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - POCHODZENIE

 

Indie to piąty co do wielkości producent kawy Arabica na świecie, po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii. W XIX wieku brytyjscy kolonizatorzy zauważyli, że w kraju tym istnieje klimat i warunki glebowe podobne do tych, które spotkać można w krajach Ameryki Środkowej. Wtedy narodził się pomysł zakładania tam plantacji kawy. Indie Monsooned Malabar AA uprawiana jest w regionie Malabar, znajdującym się w południowo-zachodniej części Indii, w pasie wybrzeża Morza Arabskiego.Tropikalny klimat, duże ilości opadów, wysokie słoneczne stoki oraz gleba bogata w składniki mineralne tworzą tam wyjątkowe warunki do uprawy kawowców. Indyjska kawa rośnie na wysokości około 1000 - 1500 m n.p.m., a jej zbiór przypada na okres od listopada do lutego.

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - MONSOONING

Owoce kawy Indie Monsooned Malabar AApoddawane są suszeniu na słońcu. Następnym elementem obróbki jest staranna selekcja ziaren. Dopiero gdy nadejdzie pora monsunów, rozpoczyna się najważniejszy etap przetwarzania kawy Monsooned Malabar AA, tzw. proces „monsunowania”.Ta nazwa wymaga wyjaśnienia. Otóż historia sięga czasów, gdy pierwsze transporty kawy z Indii płynęły nawet przez kilka miesięcy. Ziarna na ich pokładach narażone były na działanie wiatrów i wody. Wskutek tego zmieniał się ich kształt i smak. W takiej postaci bardzo odpowiadał Europejczykom. Obecnie poprzez zabieg monsunowania próbuje się odtworzyć tamte warunki. Proces ten przebiega w ciągu kilkunastu tygodni, podczas których ziarna składowane są w specjalnych magazynach i wystawiane na działanie monsunów.

Do palarni Ecelente kawa Indie Monsooned Malabar AA trafia w postaci złotych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania:

·         Palenie jasne - ziarna mają kolor cynamonu. Kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat. Zawartość kofeiny - najwyższa.

·         Palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona. Zawartość kofeiny - średnia.

·         Palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka. Zawartość kofeiny - mała.

 

JAK PALIMY KAWĘ INDIE MONSOONED MALABAR AAW NASZEJ PALARNI?

Aby zapobiec powstawaniu zbyt dużej goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Indie Monsooned Malabar AA, palenie jej w naszej palarni oparliśmy na dwóch zasadach:

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury oraz

·         zapewnienie długiego czasu palenia.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Indie Monsooned Malabar AA posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami czekolady, karmelu i tytoniu,

·         słodki aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA INDIE MONSOONED MALABAR AA - WALORY SMAKOWE

Wyśmienita kawa Indie Monsooned Malabar AA charakteryzuje się korzennymi nutami, przypominającymi drewno, tytoń lub prażone orzechy. Ponadto zachwyca ziemistą konsystencją i wyrazistym aromatem. Brak kwasowości sprawia, że doskonale komponuje się z mlekiem lub napojami owocowymi.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Supremo są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące

 

 Kawa Etiopia Djimmah 200g

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA DJIMMAH 100% ARABICA

·         Kraj pochodzenia:

Brazylia

·         Stopień palenia:

średni

·         Region:

Kaffa

·         Gatunek Arabiki:

Acaiá, Yellow Catuaí

·         Wysokość upraw:

1650-2000 m n.p.m.

·         Obróbka:

na sucho

·         Intensywność smaku:

3/5

·         Kwasowość:

3/5

·         Smak:

gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty

·         Aromat:

intensywny

·         Body/cielistość:

średnie

 

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - POCHODZENIE

Etiopia często jest nazywana ojczyzną kawy. Pierwsze uprawy pojawiły się tam już na początku naszej ery. Obecnie Etiopia znajduje się na 5 miejscu wśród producentów kawy na świecie. Arabica Etiopia Djimmah zbierana jest w etiopskim regionie Kaffa. Od jego nazwy pochodzi słowo kawa, znane dzisiaj we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. Nic więc dziwnego, że Kaffę uważa się za kolebkę kawowca. Obecnie to chroniony rezerwat zasobów naturalnych Afryki. Z tego powodu znajduje się w nim ograniczona ilość plantacji. Duża część kawowców rośnie w lasach, gdzie cień drzew stwarza doskonałe, naturalne warunki wegetacji. Niektóre uprawy to po prostu przydomowe poletka, na których kawowce wegetują wśród innych roślin uprawnych.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - OBRÓBKA NA SUCHO

Obróbka kawy polega na tym, by oddzielić miąższ wiśni kawowych. To jeden z najważniejszych etapów uprawy, który decyduje o walorach smakowych kawy. Obróbka naturalna, zwana suchą, jestnajstarszym, najbardziej tradycyjnym sposobem przetwarzania. Ziarna kawy Etiopia Djimmah, częściowo wysuszone na krzewach przed ich zebraniem, w postaci przypominającej rodzynki, rozkłada się cienkimi warstwami, aby doschły na słońcu. Stacje suszenia mogą się nieco różnić w zależności od gospodarstwa lub regionu: w niektórych używa się murowanych tarasów, w innych - specjalnych podniesionych stołów, które umożliwiają przepływ powietrza wokół wiśni, a tym samym bardziej równomierne suszenie. Aby uniknąć pleśni, fermentacji lub gnicia, wiśnie regularnie obraca się i miesza. W chwili osiągnięcia odpowiedniego poziomu wilgotności, ziarno oddziela się od innych warstw.

Do palarni Ecelente trafia zielona jeszcze Etiopia Djimmahw jutowych workach, gdzie poddawana jest procesowi wypalania.   

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa się ten proces.

 

JAK PALIMY KAWĘ ETIOPIA DJIMMAH W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Dijmmahtrafia do naszej palarni w postaci surowych, zielonych, twardych ziaren. Poddajemy je paleniu w stopniu średnim. W trakcie obróbki termicznej pojawiają się niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwszą goryczkę i zmniejszoną ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Santosoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długim czasie palenia.

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Brazylia Santosposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty,

·         aromat intensywny,

·         średnie body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawę EtiopiaDjimmah cechuje średnie body, zrównoważona kwasowość i korzenne nutki w smaku, jak również wyraźne akcenty czekoladowe, orzechowe, cytrusowe i winne. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawę we wszystkich technikach parzenia.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące