Kawa 1kg Kolumbia + 1kg Etiopia Djimmah

Symbol: 212

1kg Kolumbia Supremo + 1kg Etiopia Djimmah

Ziarnista / Mielona
134.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 3 kg
Zostaw telefon

Kawa Kolumbia Supremo 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE KOLUBIA SUPREMO 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Kolumbia

·                    Stopień palenia:                 średni

·                    Region:                                 Cauca

·                    Gatunek Arabiki:                Caturra, Typica, Bourbon

·                    Wysokość upraw:               1200-2000 m n.p.m

·         Obróbka:                                    myta

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               1/5

·                    Smak:                        brzoskwinia, czekolada, orzech, cytrus

·                    Aromat:                                czekoladowo-winny

·                    Body/cielistość:                  pełne

 

KAWA KOLUMBIA SUPREMO - POCHODZENIE

Kolumbia jest drugim największym producentem kawy na świecie i zarazem największym światowym producentem jakościowej arabiki. Produkcja kawy opiera się na wypracowanych przez plantatorów wspólnych wartościach. W Kolumbii przeważają niewielkie, rodzinne gospodarstwa, co sprawia, że wszystkie kwestie dotyczące zbiorów i obróbki ziaren pozostają w rękach rolników. Optymalne warunki wegetacyjne zapewniają umiarkowane opady i równomierne promieniowanie słoneczne. Najważniejsze regiony upraw to Medellin, Huila, Santander, Popayan i Nariño. Kolumbijskie obszary upraw są zróżnicowane i rozciągają się od północy do południa wzdłuż Kordylierów. Oznaczenie Supremo jest gwarantem najwyższej jakości kawy kolumbijskiej. To świetna kawa o średnim body, wyrazistym smaku pełnym czekolady i owocowo-cytrusowych nut. Świetnie sprawdza się przyrządzana klasycznie oraz w metodach alternatywnych.

 

KAWA KOLUMBIA SUPREMO - OBRÓBKA MOKRA

Obróbka mokra zebranych na plantacji wiśni kawowych to kilkuetapowy, złożony proces. Poddawane jej są najbardziej dojrzałe owoce, w których miąższ jest już miękki, co znacznie ułatwia wydobycie ziaren.

Miąższ i skórka oddzielane są mechanicznie w urządzeniu nazywanym depulperem. Po tym etapie wydobyte ziarna trafiają do basenów z wodą, w których przez 2-3 doby poddawane są fermentacji w celu pozbycia się resztek miąższu. Proces ten kończy się starannym wypłukaniem ziaren i ich suszeniem na słońcu. Podobnie jak w metodzie suchej rozsypuje się je na stołach lub tarasach i co pewien czas miesza, aby zapewnić równomierny dostęp powietrza. Po przejściu ziaren przez proces obróbki, poddawane są segregacji, w której dzieli się je według rozmiarów i wagi. Wtedy dopiero trafiają do magazynu, gdzie po leżakowaniu ładowane są w worki.

Do palarni Ecelente kawa Kolumbia Supremotrafia w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: palenie jasne, po którymziarna mają kolor cynamonu, kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat, zawiera wysoką ilość kofeiny; palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona, zawierają mniejszą ilość kofeiny; palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka, niewielka ilość kofeiny.

 

JAK PALIMY KOLUMBIA SUPREMO W NASZEJ PALARNI?

Aby zapobiec powstawaniu zbyt dużej goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Kolumbia Supremo,palenie jej w naszej palarni oparliśmy na dwóch zasadach:

·                    stosowaniu możliwie najniższej temperatury oraz

·                    zapewnieniu długiego czasu palenia.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Kolumbia Supremo posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami brzoskwini, czekolady, orzecha i cytrusów,

·         słodki, owocowy aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KOLUMBIA SUPREMO - WALORY SMAKOWE

Kawa Kolumbia Supremo posiada intensywny aromat o wyczuwalnych nutach karmelowych i owocowo-cytrusowych. Smak brzoskwini i cytryny działa
pobudzająco i orzeźwiająco, a pozbawiony goryczki aromat czyni go kompletnym
i zrównoważonym. Spora ilość kofeiny sprawia, że kawa Kolumbia Supremo jest dedykowana wszystkim tym,
którzy pragną dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki energii na cały dzień.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Supremo są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące

 Kawa Etiopia Djimmah 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA DJIMMAH 100% ARABICA

·         Kraj pochodzenia:

Brazylia

·         Stopień palenia:

średni

·         Region:

Kaffa

·         Gatunek Arabiki:

Acaiá, Yellow Catuaí

·         Wysokość upraw:

1650-2000 m n.p.m.

·         Obróbka:

na sucho

·         Intensywność smaku:

3/5

·         Kwasowość:

3/5

·         Smak:

gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty

·         Aromat:

intensywny

·         Body/cielistość:

średnie

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - POCHODZENIE

Etiopia często jest nazywana ojczyzną kawy. Pierwsze uprawy pojawiły się tam już na początku naszej ery. Obecnie Etiopia znajduje się na 5 miejscu wśród producentów kawy na świecie. Arabica Etiopia Djimmah zbierana jest w etiopskim regionie Kaffa. Od jego nazwy pochodzi słowo kawa, znane dzisiaj we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. Nic więc dziwnego, że Kaffę uważa się za kolebkę kawowca. Obecnie to chroniony rezerwat zasobów naturalnych Afryki. Z tego powodu znajduje się w nim ograniczona ilość plantacji. Duża część kawowców rośnie w lasach, gdzie cień drzew stwarza doskonałe, naturalne warunki wegetacji. Niektóre uprawy to po prostu przydomowe poletka, na których kawowce wegetują wśród innych roślin uprawnych.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - OBRÓBKA NA SUCHO

Obróbka kawy polega na tym, by oddzielić miąższ wiśni kawowych. To jeden z najważniejszych etapów uprawy, który decyduje o walorach smakowych kawy. Obróbka naturalna, zwana suchą, jestnajstarszym, najbardziej tradycyjnym sposobem przetwarzania. Ziarna kawy Etiopia Djimmah, częściowo wysuszone na krzewach przed ich zebraniem, w postaci przypominającej rodzynki, rozkłada się cienkimi warstwami, aby doschły na słońcu. Stacje suszenia mogą się nieco różnić w zależności od gospodarstwa lub regionu: w niektórych używa się murowanych tarasów, w innych - specjalnych podniesionych stołów, które umożliwiają przepływ powietrza wokół wiśni, a tym samym bardziej równomierne suszenie. Aby uniknąć pleśni, fermentacji lub gnicia, wiśnie regularnie obraca się i miesza. W chwili osiągnięcia odpowiedniego poziomu wilgotności, ziarno oddziela się od innych warstw.

Do palarni Ecelente trafia zielona jeszcze Etiopia Djimmahw jutowych workach, gdzie poddawana jest procesowi wypalania.   

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa się ten proces.

 

JAK PALIMY KAWĘ ETIOPIA DJIMMAH W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Dijmmahtrafia do naszej palarni w postaci surowych, zielonych, twardych ziaren. Poddajemy je paleniu w stopniu średnim. W trakcie obróbki termicznej pojawiają się niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwszą goryczkę i zmniejszoną ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Santosoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długim czasie palenia.

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Brazylia Santosposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty,

·         aromat intensywny,

·         średnie body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawę EtiopiaDjimmah cechuje średnie body, zrównoważona kwasowość i korzenne nutki w smaku, jak również wyraźne akcenty czekoladowe, orzechowe, cytrusowe i winne. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawę we wszystkich technikach parzenia.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące