Kawa 1kg Peru + 1kg Honduras + 200g Etiopia Djimmah

Symbol: 86

Kawa 1kg Peru + 1kg Honduras + 200g Etiopia Djimmah świeżo palona

Ziarnista / Mielona
169.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier DPD 0
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 4 kg
Zostaw telefon

Kawa Honduras SHG 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE

HONDURAS SHG 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Honduras 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Casitas, Corquin, Copan 

·         Gatunek Arabiki:                      typica 

·         Wysokość upraw:                     1200-2000  m n.p.m 

·         Obróbka:                                   myta  

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               2/5 

·         Smak:                                         kokos, orzech, czekolada 

·         Aromat:                                     słodki 

·         Body/cielistość:                        pełne

 

KAWA HONDURAS SHG- POCHODZENIE KAWY 

Honduras posiada idealne warunki do uprawy kawy. Składają się na nie: żyzne gleby, duże wysokości i tropikalny klimat. Dodatkową zaletą jest fakt, że w pobliżu kawowców rosną bananowce, których liście osłaniają owoce kawy przed zbyt szybkim przegrzaniem. W Hondurasie uprawia się cztery główne odmiany arabiki: Caturra, Typica, Bourbon oraz Catuai.

Plantacje w Hondurasie znajdują się na wysokościach w zakresie 1100-2000 m n.p.m. Najlepsza kawa rośnie powyżej 1500 m n.p.m., dlatego stosuje się przy niej oznaczenie SHG, czyli Strictly High Grown. Skrót ten oznacza, że plantacja znajduje się w czystym, nieskażonym środowisku, z dala od grzybów i innych szkodników, a do uprawy nie używa się pestycydów. Na walory kawy Honduras SHG ma wpływ również duża wysokość, na jakiej umiejscowione są plantacje, gdyż w takich warunkach ziarna dojrzewają wolniej i stopniowo pozyskują z żyznej gleby potrzebne składniki odżywcze i minerały.

 

KAWA HONDURAS SHG - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu wiśni kawowych, w celu pozyskania z nich ziaren, które mają dla plantatora podstawowe znaczenie, następuje tzw. obróbka w celu oddzielenia miąższu i skórki owoców kawowca od ziaren kawy. Ten proces w dużej mierze decyduje o ich późniejszej charakterystyce smakowej.  

Kawa Honduras SHG jest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. W procesie mycia miąższ owoców jest usuwany mechanicznie przy pomocy maszyny nazywanej depulperem. Po tej operacji pozostają jeszcze resztki miąższu. Aby się ich pozbyć, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym w naturalny sposób, drogą fermentacji, są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna są płukane i poddane suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić do nich dobry dostęp powietrza. 

Do palarni Ecelente kawa Honduras SHG trafia w jutowych workach w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap produkcji gotowej kawy.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.  

 

JAK PALIMY HONDURAS SHG W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Hoduras SHG palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, które decydują o walorach kawy. Wraz ze wzrostem temperatury spada w niej zawartość kofeiny, a smak robi się coraz bardziej goryczkowy.  

Aby zapobiec tym dwóm tendencjom, nasz sposób wypalania kawy Honduras SHG oparliśmy na dwóch zasadach: utrzymujemy możliwie najniższą temperaturę i stosujemy maksymalnie długi czas palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.  

Kawa Honduras SHG posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami kokosa, orzecha i czekolady, 

·         słodki aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

HONDURAS SHG - WALORY SMAKOWE 

Kawa Honduras SHG zachwyca słodkim, a zarazem łagodnym posmakiem kokosa doskonale zestawionym z akcentami czekolady. Na końcu języka pozostaje również lekka nuta orzecha.  

Niska kwasowość i przyjemny aromat sprawią, że honduraska arabika smakować będzie o każdej porze dnia. Honduras SHG to propozycja dla wielbicieli espresso, mokki, a także kawy po turecku. 

  

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Honduras SHG są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

 

 Kawa Peru HB 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE

PERU HB 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:              Peru 

·         Stopień palenia:                 średni 

·         Region:                     Chanchamayo 

·         Gatunek Arabiki:                Burbon 

·         Wysokość upraw:               1200-1800 m n.p.m 

·         Obróbka:                  myta  

·         Intensywność smaku:       3/5 

·         Kwasowość:                                     1/5 

·         Smak:                       maślany, wanilia, lekko kwiatowy 

·         Aromat:                    słodki 

·         Body/cielistość:                  pełne

 

KAWA PERU HB - POCHODZENIE 

Nasza peruwiańska kawa pochodzi z prowincji Chanchamayo, znajdującej się w centralnym Peru. Drzewka kawowe rosną tam na wysokości pomiędzy 1200 - 1350 m n.p.m. Gospodarstwa należą do drobnych producentów posiadających mniej niż dwa hektary ziemi i produkujących około 1500 kg kawy w sezonie. Kawa Peru HB to stuprocentowa Arabica, którą chroni przed szkodnikami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi wyjątkowa twardość skorupy ziarna. Nie bez powodu nazywa się ją  Hard Beans (HB). Właściwość ta jest korzystna dla przyszłych konsumentów - pancerz pozwala zachować w ziarnach to, co najlepsze.

Kawa Peru HB to doskonały wybór dla wielbicieli aromatycznych i orzeźwiających napojów. Słodycz wspaniale łączy się z akcentami orzechowymi, waniliowymi i maślanymi. Całość uzupełniają karmelowe detale, które wraz ze złożonym aromatem owoców i czekolady zachwycają swoim smakiem. 

 

KAWA PERU HB - OBRÓBKA NA MOKRO 

Metoda obróbki kawy na mokro wymaga transportu zebranych wisienek do młyna, a więc użycia wody, która w niektórych regionach uprawy kawy jest trudno dostępna.

W pierwszym etapie wisienki kawy Peru HB trafiają do depulpera, który mechanicznie zrywa miąższ z ziaren. Następnie ziarna lądują w basenie, gdzie w procesie fermentacji usuwane są pozostałe resztki miąższu. Kolejnym etapem obróbki jest płukanie, które ma na celu usunięcie z ziaren brudu i zanieczyszczeń. Dopiero na końcu następuje suszenie ziaren aż do uzyskania około 11-14% wilgotności. Po okresie leżakowania kawa Peru HB jest gotowa do wysyłki.
Kawa obrabiana na mokro ma delikatniejszy smak, ale bardziej intensywną kwasowość niż kawa po obróbce na sucho.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa sie ten proces. 

 

JAK PALIMY PERU HB W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Peru HB palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, goryczka i zmniejsza się ilość kofeiny.   

Nasz sposób wypalania kawy Peru HB oparty jest na dwóch zasadach: 

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury, 

·         maksymalnie długim czasie palenia. 

Dzięki takiej recepturze nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny. 

 

Kawa Peru HB posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami: maślanym, wanilią  i lekkim kwiatowym, 

·         aromat owocowy, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

PERU HB- WALORY DEGUSTACYJNE 

Kawa Peru HB to produkt, który zadowoli podniebienia oczekujące bardziej słodkich smaków. W jej aromacie znajdziesz nuty owocowe i kwiatowe. Peru jest miejscem, w którym o uprawy dba się szczególnie dobrze, dlatego kupując kawę, nie musisz mieć obaw o to, jak jej produkcja wpłynęła na środowisko. 

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Peru HB są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 Kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

 

 

Kawa Etiopia Djimmah 200g

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA DJIMMAH 100% ARABICA 

·         Kraj pochodzenia:

Brazylia 

·         Stopień palenia: 

średni 

·         Region: 

Kaffa 

·         Gatunek Arabiki: 

Acaiá, Yellow Catuaí 

·         Wysokość upraw: 

1650-2000 m n.p.m. 

·         Obróbka: 

na sucho  

·         Intensywność smaku: 

3/5 

·         Kwasowość: 

3/5 

·         Smak: 

gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty 

·         Aromat:

intensywny

·         Body/cielistość:

średnie

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - POCHODZENIE

Etiopia często jest nazywana ojczyzną kawy. Pierwsze uprawy pojawiły się tam już na początku naszej ery. Obecnie Etiopia znajduje się na 5 miejscu wśród producentów kawy na świecie. Arabica Etiopia Djimmah zbierana jest w etiopskim regionie Kaffa. Od jego nazwy pochodzi słowo kawa, znane dzisiaj we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. Nic więc dziwnego, że Kaffę uważa się za kolebkę kawowca. Obecnie to chroniony rezerwat zasobów naturalnych Afryki. Z tego powodu znajduje się w nim ograniczona ilość plantacji. Duża część kawowców rośnie w lasach, gdzie cień drzew stwarza doskonałe, naturalne warunki wegetacji. Niektóre uprawy to po prostu przydomowe poletka, na których kawowce wegetują wśród innych roślin uprawnych.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - OBRÓBKA NA SUCHO

Obróbka kawy polega na tym, by oddzielić miąższ wiśni kawowych. To jeden z najważniejszych etapów uprawy, który decyduje o walorach smakowych kawy. Obróbka naturalna, zwana suchą, jestnajstarszym, najbardziej tradycyjnym sposobem przetwarzania. Ziarna kawy Etiopia Djimmah, częściowo wysuszone na krzewach przed ich zebraniem, w postaci przypominającej rodzynki, rozkłada się cienkimi warstwami, aby doschły na słońcu. Stacje suszenia mogą się nieco różnić w zależności od gospodarstwa lub regionu: w niektórych używa się murowanych tarasów, w innych - specjalnych podniesionych stołów, które umożliwiają przepływ powietrza wokół wiśni, a tym samym bardziej równomierne suszenie. Aby uniknąć pleśni, fermentacji lub gnicia, wiśnie regularnie obraca się i miesza. W chwili osiągnięcia odpowiedniego poziomu wilgotności, ziarno oddziela się od innych warstw.

Do palarni Ecelente trafia zielona jeszcze Etiopia Djimmahw jutowych workach, gdzie poddawana jest procesowi wypalania.   

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa się ten proces.

 

JAK PALIMY KAWĘ ETIOPIA DJIMMAH W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Dijmmahtrafia do naszej palarni w postaci surowych, zielonych, twardych ziaren. Poddajemy je paleniu w stopniu średnim. W trakcie obróbki termicznej pojawiają się niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwszą goryczkę i zmniejszoną ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Santosoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długim czasie palenia.

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Brazylia Santosposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty,

·         aromat intensywny,

·         średnie body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawę EtiopiaDjimmah cechuje średnie body, zrównoważona kwasowość i korzenne nutki w smaku, jak również wyraźne akcenty czekoladowe, orzechowe, cytrusowe i winne. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawę we wszystkich technikach parzenia.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące