Kawa 1kg Tanzania AA + 250g Etiopia Djimmah

Symbol: 104

1kg Tanzania AA + 250g Etiopia Djimmah świeżo palona

Ziarnista / Mielona
99.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 2 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Tanzania AA Plus 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE TANZANIA AA PLUS 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Tanzania

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Mbeya (Utengule Coffee Estate) 

·         Gatunek Arabiki:                      Bourbon

·         Wysokość upraw:                     1500 m n.p.m. 

·         Obróbka:                                    myta

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               3/5

·         Smak:                                          owoce , czekolada, wanilia

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełne

 

 

KAWA TANZANIA AA PLUS - POCHODZENIE

Doskonały klimat z ciepłym latem i dość chłodną zimą, dobre powulkaniczne gleby oraz sezonowe deszcze sprawiają, że w Tanzanii kawa ma doskonałe warunki do wzrostu. Dodatkowo kawowce na plantacjach są nawadniane wodą pochodzącą z niewielkich potoków spływających z okolicznych gór.

Ziarna Tanzania AA Plus pochodzą z upraw położonych na żyznych glebach wulkanu Kilimandżaro. Kawowce rosną tam na wysokości 1500 – 1650 m n.p.m. i gwarantują bogate zbiory. Tamtejsi rolnicy w większości są właścicielami niewielkich upraw, w związku z tym zbiorów dokonuje się ręcznie. Właściciele dbają o doskonałą jakość swoich owoców, gdyż jest to jeden z warunków odnoszenia ekonomicznego sukcesu w bardzo konkurencyjnym środowisku.

Ziarna AA są większe od przeciętnych i gwarantują uzyskanie napoju o niezwykle bogatym bukiecie. Obrabia się je na mokro i suszy na słońcu.

 

KAWA TANZANIA AA PLUS - OBRÓBKA NA MOKRO

Obróbce na mokro poddaje się owoce zebrane ręcznie i dojrzałe, a więc miękkie. Miąższ i skórka wiśni zdzierane są maszynowo. Na ziarnach pozostaje jeszcze jednak pewna ilość materiału, który usuwa się drogą fermentacji. Wygląda to w ten sposób, że ziarna umieszcza sie w basenach z wodą na 2-3 doby. Fermentujące resztki miąższu odpadają. Wystarczy wówczas opłukać ziarna w specjalnych korytach, a następnie poddać suszeniu. Wysypuje się je na tarasy lub specjalne stoły i wystawia na działanie powietrza i słońca. Co jakiś czas są mieszane, by w niższych warstwach nie pozostała wilgoć.

Ostatnim etapem obróbki na mokro jest końcowa segregacja, w czasie której ziarna dzielone są według rozmiarów i wagi. Na koniec pakuje sie je w jutowe worki i umieszcza w magazynie. Obrobione w ten sposób mogą w nim przebywać bez uszczerbku na jakości nawet przez kilka lat.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla jej ostatecznego smaku. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: palenie jasne, po którymziarna mają kolor cynamonu, kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat; palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona; palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka. Wraz ze wzrostem temperatury zmniejsza sie ilość kofeiny w produkcie.

 

JAK PALIMY KAWĘ TANZANIA AA PLUS W NASZEJ PALARNI?

Kawa Tanzania AA PLUSpalona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwsza goryczka i zmniejsza ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Tanzania AA PLUSoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymanie możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długi czas palenia.

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Tanzania AA PLUSposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: owoców, czekolady i wanilii,

·         intensywny aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA TANZANIA AA PLUS - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawa Tanzania AA PLUS posiada smak owoców, czekolady i wanilii, w tle rozpoznać można ziemisty, tytoniowy aromat. Świeżo mielona sprawdzi się jako kawa do ekspresu przelewowego lub innych pokrewnych metod. Zaparzona w kawiarce jest bardzo wyrazista w smaku i przypadnie do gustu tym, którzy lubią zdecydowanie mocną kawę.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Tanzania AA PLUS są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące

 

 

 

 

Kawa Etiopia Djimmah 250g

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA DJIMMAH 100% ARABICA

·         Kraj pochodzenia:

Brazylia

·         Stopień palenia:

średni

·         Region:

Kaffa

·         Gatunek Arabiki:

Acaiá, Yellow Catuaí

·         Wysokość upraw:

1650-2000 m n.p.m.

·         Obróbka:

na sucho

·         Intensywność smaku:

3/5

·         Kwasowość:

3/5

·         Smak:

gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty

·         Aromat:

intensywny

·         Body/cielistość:

średnie

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - POCHODZENIE

Etiopia często jest nazywana ojczyzną kawy. Pierwsze uprawy pojawiły się tam już na początku naszej ery. Obecnie Etiopia znajduje się na 5 miejscu wśród producentów kawy na świecie. Arabica Etiopia Djimmah zbierana jest w etiopskim regionie Kaffa. Od jego nazwy pochodzi słowo kawa, znane dzisiaj we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. Nic więc dziwnego, że Kaffę uważa się za kolebkę kawowca. Obecnie to chroniony rezerwat zasobów naturalnych Afryki. Z tego powodu znajduje się w nim ograniczona ilość plantacji. Duża część kawowców rośnie w lasach, gdzie cień drzew stwarza doskonałe, naturalne warunki wegetacji. Niektóre uprawy to po prostu przydomowe poletka, na których kawowce wegetują wśród innych roślin uprawnych.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - OBRÓBKA NA SUCHO

Obróbka kawy polega na tym, by oddzielić miąższ wiśni kawowych. To jeden z najważniejszych etapów uprawy, który decyduje o walorach smakowych kawy. Obróbka naturalna, zwana suchą, jestnajstarszym, najbardziej tradycyjnym sposobem przetwarzania. Ziarna kawy Etiopia Djimmah, częściowo wysuszone na krzewach przed ich zebraniem, w postaci przypominającej rodzynki, rozkłada się cienkimi warstwami, aby doschły na słońcu. Stacje suszenia mogą się nieco różnić w zależności od gospodarstwa lub regionu: w niektórych używa się murowanych tarasów, w innych - specjalnych podniesionych stołów, które umożliwiają przepływ powietrza wokół wiśni, a tym samym bardziej równomierne suszenie. Aby uniknąć pleśni, fermentacji lub gnicia, wiśnie regularnie obraca się i miesza. W chwili osiągnięcia odpowiedniego poziomu wilgotności, ziarno oddziela się od innych warstw.

Do palarni Ecelente trafia zielona jeszcze Etiopia Djimmahw jutowych workach, gdzie poddawana jest procesowi wypalania.   

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa się ten proces.

 

JAK PALIMY KAWĘ ETIOPIA DJIMMAH W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Dijmmahtrafia do naszej palarni w postaci surowych, zielonych, twardych ziaren. Poddajemy je paleniu w stopniu średnim. W trakcie obróbki termicznej pojawiają się niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwszą goryczkę i zmniejszoną ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Santosoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długim czasie palenia.

Dzięki takiej recepturze w kawie nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Brazylia Santosposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty,

·         aromat intensywny,

·         średnie body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawę EtiopiaDjimmah cechuje średnie body, zrównoważona kwasowość i korzenne nutki w smaku, jak również wyraźne akcenty czekoladowe, orzechowe, cytrusowe i winne. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawę we wszystkich technikach parzenia.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące