Kawa 2kg Brazylia Santos + 200g Etiopia Djimmah

Symbol: 55

Kawa Brazylia Santos 2x 1000g + 200g Etiopia Djimmah ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
119.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 4 kg
Zostaw telefon

 

 

 

KAWA ZIARNISTA BRAZYLIA SANTOS 2KG + ETIOPIA DJIMMAH 250G

 

NASZA OFERTA PROMOCYJNA: kupując BRAZYLIA SANTOS otrzymujesz nie tylko 2 kg doskonałej kawy brazylijskiej,  ale również 250 g ETIOPIA DJIMMAH! 

·         W palarni ECELENTE wypalamy ziarna do 48 godzin przed wysyłką.  

·         Otrzymasz produkt świeży o oryginalnych walorach smakowych i doskonałym aromacie. 

·         Za kawę ETIOPIA DJIMMAH 200g nie płacisz nic! 

 

 

 

image

 

 

 


INFORMACJE O KAWIE  

BRAZYLIA SANTOS 100% ARABICA 

 

·         Kraj pochodzenia:              Brazylia 

·         Stopień palenia:                 średni 

·         Region:                                 SantosMogiana, Sul de Minas 

·         Gatunek Arabiki:                Acaiá, Yellow Catuaí, Yellow                                                    Bourbon 

·         Wysokość upraw:               800-1350 m.n.p.m 

·         Obróbka:                              na sucho  

·         Intensywność smaku:       3/5 

·         Kwasowość:                         1/5 

·         Smak:                                   karmelmleczna czekolada,                                                   orzech laskowy 

·         Aromat:                               słodki 

·         Body/cielistość:                  pełne 

KAWA BRAZYLIA SANTOS OBRABIANA NA SUCHO 

 

Kawa Brazylia Santos pochodzi ze znanych na całym świecie, najlepszych regionów Brazylii: SantosMogiana i Sul de Minas. Plantacje  położone są ponad tysiąc metrów nad poziomem morza, a więc lokalnego ekosystemu nie zakłóca czynnik cywilizacji technicznej. Owoce kawy, zwane wiśniami, gdy dojrzeją zbierane są celem pozyskania ich ziaren. Technologia obróbki nie wpływa na zużycie wody, której w górach i na wyżynach Brazylii jest niewiele. Wiśnie suszone są w pełnym słońcu na betonowych tarasach przez kilka dni, aż do momentu, w którym miąższ staje się kruchy i odpada od ziaren. Drugie suszenie ma na celu uzyskanie odpowiedniego poziomu wilgotności. Obróbka kawy metodą na sucho daje mocno owocowy profil smakowy, duże body i słodycz. Kawa Brazylia Santos posiada niższą kwasowość niż kawy poddawane obróbce mokrej.    

image

 image

KAWA BRAZYLIA SANTOS ŚREDNIO PALONA 

Proces palenia ziaren kawy wpływa na ilość kofeiny - im dłużej trwa wypalanie, tym jest jej mniej. Mocna, pobudzająca kawa posiada jasne ziarna, z kolei ciemne są dobrym wyborem dla tych osób, które wybierają raczej  walory smakowe naparu. 

Palarnia Ecelente opiera się na opracowanej przez siebie recepturze, która polega na zastosowaniu możliwie najniższej temperatury w przedziale stosowanym dla palenia średniego. Zazwyczaj proces ten kończy się tuż przed drugim pęknięciem i trwa - szczególnie w odniesieniu do przemysłowej obróbki termicznej - dość krótko. Stosowana przez nas niższa temperatura wydłuża czas palenia i sprawia, że kwasowość kawy znacznie się obniża.  

Takie palenie pozwala utrzymać dużą ilość kofeiny w ziarnach kawy oraz tworzyć nowe smaki i aromaty. Kawa Brazylia Santos nie jest ani zbyt słaba, ani zbyt mocna. Posiada słodki aromat, nuty karmelu,  mlecznej czekolady oraz orzecha laskowego. 

 

ZALETY KAWY BRAZYLIA SANTOS 

 

Arabica z Brazylii to intensywny smak i pełnia doskonałego, mocnego aromatu. Kraj ten jeat czołowym producentem kawy na świecie. 

Brazylia Santos sprowadzana jest z wybranych, ekologicznych upraw brazylijskich. Kawę cechuje zrównoważona kwasowość, która przypadnie do gustu osobom lubiącym zdecydowane, jak i subtelne smaki. Wypalone przez nas ziarna pozwolą przygotować świetną kawęw ekspresach ciśnieniowych i przelewowych. Wyczujecie w niej nuty kwiatowe, mlecznej czekolady, karmelu i orzecha.

 

 

 


Kupując u nas kawę otrzymacie produkt świeży, o świetnym smaku, gdyż ziarna wypalamy w ciągu 48 godzin przed wysyłką. Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu  wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. Dzięki temu dowiecie się, jak powinna smakować naprawdę dobra kawa. 

 image

 

KAWA ETIOPIA DJIMMAH 250G - BONUS DLA NASZYCH KLIENTÓW 

Kupując 2 kg 100% Arabiki Brazylia Santos otrzymasz od nas bezpłatnie 200g kawy  Etiopia Djimmah!

 image

INFORMACJE O KAWIE

ETIOPIA DJIMMAH 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:              Etiopia

·         Stopień palenia:                 średni

·         Region:                                 Kaffa

·         Gatunek Arabiki:                Acaiá, Yellow Catuaí

·         Wysokość upraw:               1650-2000 m n.p.m.

·         Obróbka:                              na sucho

·         Intensywność smaku:       3/5

·         Kwasowość:                         3/5

·         Smak:                                   gorzka czekolada, cytrusy, kwiaty

·         Aromat:                               intensywny

·         Body/cielistość:                  średnie

ETIOPIA DJIMMAH Z KOLEBKI KAWY NA ŚWIECIE

 

Arabica Etiopia Djimmah zbierana jest w etiopskim regionie Kaffa. Od jego nazwy pochodzi słowo kawa, znane obecnie we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. Nic więc dziwnego, że Kaffę uważa się za kolebkę kawowca. Obecnie to chroniony rezerwat zasobów naturalnych Afryki. Z tego powodu znajduje się w nim ograniczona ilość plantacji. Duża część kawowców rośnie w lasach, gdzie cień drzew stwarza doskonałe, naturalne warunki wegetacji. Owoce Etiopia Djimmah obrabiane są metodą suchą, polegającą na tym, że zebrane wiśnie na kilka dni  wystawiane są na działanie promieni słonecznych. Miąższ owoców schnie i odpada od ziaren, które dodatkowo dosuszane są w celu osiągnięcia odpowiedniego do magazynowania poziomu wilgotności.

W  smaku Etiopia Djimmah występują korzenne nutki, jak również akcenty czekoladowe, orzechowe, cytrusowe i winne.

 image

 image

KAWA ETIOPIA DJIMMAH - BONUS DLA KLIENTÓW

Podobnie jak w przypadku kawy Brazylia Santos, dla ziaren Etiopia Djimmah stosujemy stopień średniego wypalania w obniżonej temperaturze, przez co proces jest dłuższy i znacznie obniża się kwasowość ziaren. Pozwala nam to stworzyć kawę o świetnym smaku ze znaczącą zawartością kofeiny. Uwolnienie związków eterycznych powoduje, że można wyczuć akcenty winne, korzenne i czekoladowo-orzechowe. Kawa Etiopia Djimmah doskonale sprawdzi się w parzeniu przy pomocy ekspresu ciśnieniowego, ekspresu przelewowego, kawiarki, french pressu i aeropressu.

Kupując u nas kawę możecie być pewni, że otrzymacie produkt świeży, o świetnym smaku, gdyż ziarna wypalamy w ciągu 48 godzin przed wysyłką. Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu  wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

Kawa Etiopia Djimmah jest bezpłatnym bonusem przy zakupie dwóch kilogramów doskonałej Arabiki BRAZYLIA SANTOS.