Kawa Etiopia Guji 250g

Symbol: 10

Kawa Etiopia Guji 250g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
27.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.7 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Etiopia Guji 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA GUJI 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Etiopia

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Oromia 

·         Gatunek Arabiki:                      Mixed Heirloom

·         Wysokość upraw:                     1900-2200 m n.p.m. 

·         Obróbka:                                    myta

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               3/5

·         Smak:                                          wiśnie, truskawki, białe wino

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełne

 

KAWA ETIOPIA GUJI - POCHODZENIE

Eksport etiopskiej kawy stanowi blisko 70% dochodów kraju. Państwo to jest siódmym największym producentem kaw na świecie i zarazem największym z afrykańskich. Prawie połowa eksportowanej kawy trafia na rynek Unii Europejskiej.

W Etiopii kawę pozyskuje się na trzy sposoby:

·         w kawowych lasach, w których ludność zbiera wiśnie z dziko rosnących krzewów,

·         w ogrodach kawowych – uprawianych na małych działkach razem z innymi roślinami,

·         na plantacjach kawowych.

Największy udział w produkcji mają ogrody kawowe.

Kawa Etiopia Guji odznacza się czekoladową słodyczą i owocowymi oraz winnymi nutami. Świetnie sprawdzi się we wszystkich metodach przelewowych, a szczególnie takich jak chemex czy drip.

 

KAWA ETIOPIA GUJI - OBRÓBKA MOKRA

Kawę w Etiopii przez długi czas obrabiano na sucho, ale mycie ziaren staje się coraz bardziej popularne. Nawet połowa kawy przetwarzana jest w ten sposób, co pozwala podkreślić kwiatowe nuty, które są charakterystyczne dla etiopskiej kawy.

Niewielkie gospodarstwa zwane "ogrodami kawowymi" mają problem z przeprowadzeniem samodzielnej mokrej obróbki kawy. Dlatego plony przewożone są do młynów wodnych obsługujących lokalny rejon upraw. Tam miąższ i skórki z owoców zdzierane zostają mechaniczne przy pomocy depulperów. Pozostałości likwiduje się drogą fermentacji. Ziarna umieszcza się w basenach z wodą na 2-3 doby, następnie płucze i suszy na tarasach lub podwyższonych stołach. Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić im dobry dostęp powietrza. Gdy osiągną wilgotność na poziomie 11-14%, trafiają do magazynu, gdzie leżakują i czekają na transport.

Do naszej palarni kawa Etiopia Guji trafia w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie, które jest ostatnim etapem procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy jest ważne dla ostatecznego smaku, którym zachwycać się będziemy w domu lub w kawiarni. W palarniach stosuje sie trzy sposoby wypalania, różniące się między sobą wysokością temperatury w piecu. Są to: jasne palenie, średnie i ciemne.

 

JAK PALIMY ETIOPIA GUJI W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Guji palona jest w naszej palarni średnio. Ziarna wskutek działania temperatury stają się lekko brązowe, a ich smak doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość zostaje osłabiona, natomiast aromat wyraźnie wyczuwalny. Ziarna średnio wypalane zachowują mniejszą zawartość kofeiny, wyczuwalny jest posmak lekkiej goryczki. Kawa cechuje się delikatnością w smaku.

Aby zapobiec powstawaniu goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Etiopia Guji, oparliśmy się w czasie palenia na dwóch zmiennych: możliwie najniższej temperaturze i maksymalnie długim czasie wypalania. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Etiopia Guji posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami wiśni, truskawek i białego wina,

·         słodki aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA GUJI - WALORY SMAKOWE

Kawa Etiopia Guji nie rozczaruje miłośników wyrazistych w smaku esencji, którzy znajdą w niej prawdziwą głębię aromatu. Szczególnie dedykujemy kawę tym, którzy pragną każdego ranka dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki kofeiny. Wyraźne nuty owoców i białego wina to cechy charakterystyczne dla kaw z Etiopii, dlatego na pewno przypadną do gustu amatorom doskonałych smaków.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Etiopia Guji są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia: 

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące