Kawa Etiopia Limu Organiczna 200g

Symbol: 12

Kawa Etiopia Limu Organiczna 200g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
29.99 -17% 24.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
DPD EU Zagranica 39.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Etiopia Limu Organiczna 200g

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA LIMU ORGANICZNA 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Etiopia 

·                    Stopień palenia:                 średni 

·                    Region:                                 Limu 

·                    Gatunek Arabiki:                Heirloom 

·                    Wysokość upraw:               1700-1900 m n.p.m 

·                     Obróbka:                             myta 

·                     Intensywność smaku:       2/5 

·                     Kwasowość:                                     3/5 

·                    Smak:                        cytrusy, nuty kwiatowe, herbata, słodkie                                                 przyprawy 

·                    Aromat:                                kwiatowy, cytrusowy 

·                    Body/cielistość:                  zrównoważone

 

KAWA ETIOPIA LIMU ORGANICZNA - POCHODZENIE 

Etiopia jest największym producentem kawy w Afryce, a siódmym na świecie.

Kawa Etiopia Limu to wysokiej jakości kawa, która pochodzi z zachodniej części Etiopii, z regionu Limu. Uprawy kawy w tym regionie położone są na wysokościach od 1700 do 1900 m n.p.m. Limu znajduje się 400 km od stolicy Etiopii, Addis Abeby. W odróżnienie od innych obszarów Etiopii, ma chłodniejszy klimat, co powoduje wolniejsze dojrzewanie wiśni kawowca. Doskonała gleba i powolny proces dojrzewania sprawiają, że kawy z tego regionu posiadają pełny smak. W czasie uprawy nie stosuje się sztucznych nawozów, a wiśnie zbierane są jedynie metodą ręczną. 

Uprawa kawy Etiopia Limu prowadzona jest przez małe gospodarstwa, w których krzewy rosną w towarzystwie innych roślin uprawnych lub po prostu w lesie. 

 

KAWA ETIOPIA LIMU ORGANICZNA - OBRÓBKA MOKRA 

Kawę w Etiopii, a więc również Etiopia Limu, uprawia się na mokro, co pozwala podkreślić kwiatowe nuty, które są charakterystyczne dla etiopskiej kawy. Proces mokry polega na usuwaniu z wisienek kawy miąższu za pomocą mycia. Kawa zaraz po zebraniu jest maszynowo pozbawiana wierzchniej warstwy wiśni. Na zielonym ziarnie pozostaje jeszcze niewielka warstwa miąższu owocu. Dlatego wrzuca się je do wielkich zbiorników, gdzie w wyniku procesu fermentacji otrzymuje się oczyszczone ziarno zielonej kawy, które później kierowane jest do systemu długich kanałów celem wymycia resztek miąższu. Mokre i czyste ziarna kawy trafiają na długie stoły lub tarasy, gdzie przez 1-2 dni suszy je słońce.

Do palarni Ecelente kawa Etiopia Limu Organiczna trafia w jutowych workach i poddana jest kolejnemu procesowi obróbki - wypalaniu.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy jest ważne dla ostatecznego smaku, którym zachwycać się będziemy w domu lub w kawiarni. W palarniach stosuje się trzy sposoby wypalania, różniące się między sobą wysokością temperatury w piecu. Są to: jasne palenie, średnie i ciemne.  

 

JAK PALIMY KAWĘ ETIOPIA LIMU ORGANICZNĄ W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Limu Organiczna palona jest w naszej palarni średnio. Ziarna wskutek działania temperatury zmieniają barwę z zielonej na lekko brązową, a jej smak robi się zrównoważony – naturalna kwaskowość zostaje osłabiona, a goryczka ledwie wyczuwalna. Ziarna średnio wypalane zachowują sporą ilość kofeiny i są delikatne w smaku.

Aby zapobiec powstawaniu zbyt dużej goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Etiopia Limu Organiczna,oparliśmy się w czasie palenia na dwóch zasadach:utrzymywaniu możliwie najniższej temperatury i stosowaniu maksymalnie długiego czasu pieczenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Etiopia Limu Organiczna posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami cytrusów, nut kwiatowych, herbaty i słodkich przypraw,

·         słodko-cytrusowy aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA LIMU ORGANICZNA- WALORY SMAKOWE

Kawa Etiopia Limu Organiczna charakteryzuje się jedną z najniższych kwasowości wśród kaw etiopskich, cechuje się wyrazistością w smaku, a zarazem delikatnością. Uderzający jest jej aromat - porcja cytrusów, przeplatanych nutami kwiatowymi i herbaty.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Etiopia Limu Organiczna są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące