Kawa Honduras 200g

Symbol: 22

Kawa Honduras SHG 200g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
24.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.2 kg
Zostaw telefon

Kawa Honduras SHG 200g

 

INFORMACJE O KAWIE

HONDURAS SHG 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Honduras 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Casitas, Corquin, Copan 

·         Gatunek Arabiki:                      typica 

·         Wysokość upraw:                     1200-2000  m n.p.m 

·         Obróbka:                                   myta  

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               2/5 

·         Smak:                                         kokos, orzech, czekolada 

·         Aromat:                                     słodki 

·         Body/cielistość:                        pełne

 

KAWA HONDURAS SHG- POCHODZENIE KAWY 

Honduras posiada idealne warunki do uprawy kawy. Składają się na nie: żyzne gleby, duże wysokości i tropikalny klimat. Dodatkową zaletą jest fakt, że w pobliżu kawowców rosną bananowce, których liście osłaniają owoce kawy przed zbyt szybkim przegrzaniem. W Hondurasie uprawia się cztery główne odmiany arabiki: Caturra, Typica, Bourbon oraz Catuai.

Plantacje w Hondurasie znajdują się na wysokościach w zakresie 1100-2000 m n.p.m. Najlepsza kawa rośnie powyżej 1500 m n.p.m., dlatego stosuje się przy niej oznaczenie SHG, czyli Strictly High Grown. Skrót ten oznacza, że plantacja znajduje się w czystym, nieskażonym środowisku, z dala od grzybów i innych szkodników, a do uprawy nie używa się pestycydów. Na walory kawy Honduras SHG ma wpływ również duża wysokość, na jakiej umiejscowione są plantacje, gdyż w takich warunkach ziarna dojrzewają wolniej i stopniowo pozyskują z żyznej gleby potrzebne składniki odżywcze i minerały.

 

KAWA HONDURAS SHG - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu wiśni kawowych, w celu pozyskania z nich ziaren, które mają dla plantatora podstawowe znaczenie, następuje tzw. obróbka w celu oddzielenia miąższu i skórki owoców kawowca od ziaren kawy. Ten proces w dużej mierze decyduje o ich późniejszej charakterystyce smakowej.  

Kawa Honduras SHG jest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. W procesie mycia miąższ owoców jest usuwany mechanicznie przy pomocy maszyny nazywanej depulperem. Po tej operacji pozostają jeszcze resztki miąższu. Aby się ich pozbyć, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym w naturalny sposób, drogą fermentacji, są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna są płukane i poddane suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić do nich dobry dostęp powietrza. 

Do palarni Ecelente kawa Honduras SHG trafia w jutowych workach w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap produkcji gotowej kawy.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.  

 

JAK PALIMY HONDURAS SHG W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Hoduras SHG palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, które decydują o walorach kawy. Wraz ze wzrostem temperatury spada w niej zawartość kofeiny, a smak robi się coraz bardziej goryczkowy.  

Aby zapobiec tym dwóm tendencjom, nasz sposób wypalania kawy Honduras SHG oparliśmy na dwóch zasadach: utrzymujemy możliwie najniższą temperaturę i stosujemy maksymalnie długi czas palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.  

Kawa Honduras SHG posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami kokosa, orzecha i czekolady, 

·         słodki aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

HONDURAS SHG - WALORY SMAKOWE 

Kawa Honduras SHG zachwyca słodkim, a zarazem łagodnym posmakiem kokosa doskonale zestawionym z akcentami czekolady. Na końcu języka pozostaje również lekka nuta orzecha.  

Niska kwasowość i przyjemny aromat sprawią, że honduraska arabika smakować będzie o każdej porze dnia. Honduras SHG to propozycja dla wielbicieli espresso, mokki, a także kawy po turecku. 

  

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Honduras SHG są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące