Kawa Indie Monsooned 1kg

Symbol: 23

Kawa Indie Monsooned Malabar AA 1000g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
79.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg
Zostaw telefon

Kawa Indie Monsooned Malabar AA 1kg

INFORMACJE O KAWIE INDIE MONSOONED

MALABAR AA 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Indie 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Malabar 

·         Gatunek Arabiki:                      Cauvery Coffee 

·         Wysokość upraw:                     1000 - 1500m n.p.m.  

·         Obróbka:                                    monsooning 

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               1/5 

·         Smak:                               czekolada, karmel, tytoń

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełne

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - POCHODZENIE

 

Indie to piąty co do wielkości producent kawy Arabica na świecie, po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii. W XIX wieku brytyjscy kolonizatorzy zauważyli, że w kraju tym istnieje klimat i warunki glebowe podobne do tych, które spotkać można w krajach Ameryki Środkowej. Wtedy narodził się pomysł zakładania tam plantacji kawy. Indie Monsooned Malabar AA uprawiana jest w regionie Malabar, znajdującym się w południowo-zachodniej części Indii, w pasie wybrzeża Morza Arabskiego.Tropikalny klimat, duże ilości opadów, wysokie słoneczne stoki oraz gleba bogata w składniki mineralne tworzą tam wyjątkowe warunki do uprawy kawowców. Indyjska kawa rośnie na wysokości około 1000 - 1500 m n.p.m., a jej zbiór przypada na okres od listopada do lutego.

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - MONSOONING

Owoce kawy Indie Monsooned Malabar AApoddawane są suszeniu na słońcu. Następnym elementem obróbki jest staranna selekcja ziaren. Dopiero gdy nadejdzie pora monsunów, rozpoczyna się najważniejszy etap przetwarzania kawy Monsooned Malabar AA, tzw. proces „monsunowania”.Ta nazwa wymaga wyjaśnienia. Otóż historia sięga czasów, gdy pierwsze transporty kawy z Indii płynęły nawet przez kilka miesięcy. Ziarna na ich pokładach narażone były na działanie wiatrów i wody. Wskutek tego zmieniał się ich kształt i smak. W takiej postaci bardzo odpowiadał Europejczykom. Obecnie poprzez zabieg monsunowania próbuje się odtworzyć tamte warunki. Proces ten przebiega w ciągu kilkunastu tygodni, podczas których ziarna składowane są w specjalnych magazynach i wystawiane na działanie monsunów.

Do palarni Ecelente kawa Indie Monsooned Malabar AA trafia w postaci złotych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania:

·         Palenie jasne - ziarna mają kolor cynamonu. Kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat. Zawartość kofeiny - najwyższa.

·         Palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona. Zawartość kofeiny - średnia.

·         Palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka. Zawartość kofeiny - mała.

 

JAK PALIMY KAWĘ INDIE MONSOONED MALABAR AAW NASZEJ PALARNI?

Aby zapobiec powstawaniu zbyt dużej goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Indie Monsooned Malabar AA, palenie jej w naszej palarni oparliśmy na dwóch zasadach:

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury oraz

·         zapewnienie długiego czasu palenia.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Indie Monsooned Malabar AA posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami czekolady, karmelu i tytoniu,

·         słodki aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA INDIE MONSOONED MALABAR AA - WALORY SMAKOWE

Wyśmienita kawa Indie Monsooned Malabar AA charakteryzuje się korzennymi nutami, przypominającymi drewno, tytoń lub prażone orzechy. Ponadto zachwyca ziemistą konsystencją i wyrazistym aromatem. Brak kwasowości sprawia, że doskonale komponuje się z mlekiem lub napojami owocowymi.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Supremo są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące