Kawa Kenia AA 200g

Symbol: 26

Kawa Kenia AA 200g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
29.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.2 kg
Zostaw telefon

 

Kawa Kenia AA TOP 200g

 

INFORMACJE O KAWIE KENIA AA TOP 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Kenia

·                    Stopień palenia:                  średni

·                    Region:                                 Muchagara, Kirinyaga District

·                    Gatunek Arabiki:                SL34, SL28

·                     Wysokość upraw:               1700 - 1800m n.p.m. 

·                     Obróbka:                              myta

·                     Intensywność smaku:       5/5

·                     Kwasowość:                                     5/5

·                    Smak:                       rabarbar, malina, kwiaty

·                    Aromat:                                intensywny

·                    Body/cielistość:                  pełne

 

 

KAWA KENIA AA TOP - POCHODZENIE

 

Bardzo żyzna gleba wulkaniczna, klimat umiarkowany i sezonowo występujące deszcze - to mieszanka doskonała, która sprawia, że Kenia ma doskonałe warunki do uprawy kawy. Krzewy kawowca rosną na wysokościach 1500-2000 m n.p.m., a owoce pozyskuje się tzw. metodą wybiórczą – ręcznie zbiera się jedynie te dojrzałe.

Ziarna pochodzące z plantacji regionu Kirinyaga w pełni oddają urok kenijskiej kawy. Zbierane są na wysokościach 1700-1800 m n.p.m. Do ich oczyszczania stosuje się w pełni naturalną i źródlaną wodę z rzeki Kamwetti. Afrykańskie, mocne słońce wydobywa z ziaren to, co najlepsze.

W nazwie kawy Kenia AA TOP zawarty został symbol "AA", oznaczający ziarna o wielkości powyżej przeciętnej. Gwarantuje to otrzymanie naparu kawowego o złożonym smaku i aromacie.

W miejscowości Muchagara znajduje się stacja, na której zbiera się kawę z całego regionu. Infrastruktura związana z przetwarzaniem ziaren została wybudowana w połowie XX wieku. Obecnie pół tysiąca członków związku, farmerów Baragwi, korzysta z urządzeń w Muchagara celem przygotowania kawy do sprzedaży.

 

KAWA KENIA AA TOP - OBRÓBKA MOKRA

Niewielkie gospodarstwa, w których uprawiana jest kawa, nie są w stanie samodzielnie przeprowadzić mokrej obróbki kawy. Dlatego plony, m.in. ziarna kawy Kenia AA TOP, przewożone są do stacji Muchagara obsługującej lokalny rejon upraw. Tam miąższ i skórki z owoców zdzierane są mechaniczne przy pomocy depulperów. Pozostałości likwiduje się drogą fermentacji. Ziarna umieszcza się w basenach z wodą na 2-3 doby. Dzięki temu pulpa odpada od ziaren, które w następnej kolejności płucze się w specjalnych korytach, a następnie suszy na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak, jak ma to miejsce w metodzie suchej. Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić dobry dostęp powietrza. Gdy osiągną wilgotność na poziomie 11-14%, trafiają do magazynu, gdzie leżakują zapakowane w jutowe worki i czekają na transport.

Do naszej palarni kawa Kenia AA TOP trafia w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie, które jest ostatnim etapem procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

W palarniach stosuje sie trzy sposoby wypalania, różniące się między sobą zakresem stosowanych temperatur. Są to: jasne palenie, średnie i ciemne. Od zastosowanego przedziału temperatur zależy w dużej mierze smak i aromat kawy.

 

JAK PALIMY KENIA AA TOP W NASZEJ PALARNI?

Kawa Kenia AA TOP palona jest w naszej palarni średnio, jeszcze przed pierwszym pęknięciem ziaren. Wskutek działania temperatury ziarna stają się lekko brązowe, a ich smak doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość jest osłabiona, natomiast aromat wyraźniejszy. Ziarna średnio wypalane posiadają mniejszą zawartość kofeiny i zaczyna być w nich wyczuwalny lekki smak goryczki.

Aby zapobiec tym skutkom palenia, kawę Kenia AA TOP palimy z zachowaniem dwóch zasad:

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury i

·         utrzymywanie maksymalnie długiego czasu wypalania.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Kenia AA TOP posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami czekolady , rabarbaru, maliny i kwiatów,

·         intensywny aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA KENIA AA TOP - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawa Kenia AA TOP posiada bogaty profil smakowy, w którym znajdziemy charakterystyczne dla afrykańskich kaw akcenty. Posiada wyraziste nuty owoców z domieszką słodkiej czekolady. W jej aromacie wyróżnia się natomiast zapach kwiatów. Kawa doskonale sprawdza się we wszystkich metodach parzenia, ze szczególnym wyróżnieniem ekspresów przelewowych, frenchpressów, dripperów, aeropressów i chemeksów.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kenia AA TOP są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące