Kawa Kolumbia Excelso 1kg

Symbol: 27

Kawa Kolumbia Excelso 1000g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
99.99 -20% 79.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Kolumbia Excelso 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE

KOLUMBIA EXCELSO 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Kolumbia 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Cauca 

·         Gatunek Arabiki:                      Caturra, Typica, Bourbon 

·         Wysokość upraw:                     1200-2000 m n.p.m 

·         Obróbka:                                   myta  

·         Intensywność smaku:             3,5/5 

·         Kwasowość:                               2/5 

·         Smak:                                         brzoskwinia, czekolada, orzech, cytrus 

·         Aromat:                                     słodki z domieszką owoców 

·         Body/cielistość:                        pełne

 

KAWA KOLUMBIA EXCELSO - POCHODZENIE 

Kolumbia należy do trójki największych producentów kawy na świecie. Choć państwo pełne jest kontrastów społecznych, produkcja arabiki opiera się na wypracowanych przez plantatorów wspólnych wartościach. W Kolumbii przeważają niewielkie, rodzinne gospodarstwa, a więc wszystko, co dotyczy zbiorów i obróbki ziaren pozostaje w rękach rolników. Ten brak pośredników i zaangażowanie, z jakim Kolumbijczycy podchodzą do uprawy kawy, stanowi gwarancję najwyższej jej jakości.  

Kolumbijska kawa uprawiana jest na wysokości około 1200-2000 m n.p.m. Na terenie tego kraju takie rejony stanowią około 10% powierzchni. Optymalne warunki wegetacyjne zapewniają umiarkowane opady i równomierne promieniowanie  słoneczne. Plantacje położone są na zboczach gór, w pasie przebiegającym od południa do północy. Do głównych rejonów uprawy arabiki należą: Medellin, Ibague Manizales, Cauca, Neiva i Popayan. Specyficzne warunki sprawiają, że kawa na tych terenach może być zbierana prawie przez cały rok. Excelso to oznaczenie nadawane kolumbijskiej kawie ze względu na wielkość ziaren. Kawa Kolumbia Excelso posiada stosunkowo duże ziarna o przekątnej 15-16 mm (niewiele mniejsze niż Supremo). 

 

KAWA KOLUMBIA EXCELSO - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu wiśni kawowych, w celu pozyskania samych ziaren, następuje tzw. obróbka w celu pozbycia się miąższu i skórki owoców kawowca. Ten proces w dużej mierze decyduje o późniejszej charakterystyce smakowej kawy.  

Kawa Kolumbia Excelso jest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. Miąższ zostaje usunięty mechanicznie. Po tej operacji pozostają jeszcze jego resztki. Aby je zlikwidować, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna płucze się i poddaje suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić do nich dobry dostęp powietrza. 

Do palarni Ecelente kawa Kolumbia Excelsotrafia w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.

 

JAK PALIMY KOLUMBIA EXCELSO W NASZEJ PALARNI?

Palenie średnie jest najpopularniejszym sposobem palenia ziaren. Są one lekko brązowe, a ich smak doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość jest nieco osłabiona, natomiast aromat wyczuwalny. Ziarna średnio wypalane zachowują optymalną zawartość kofeiny. W kawach średnio wypalanych wyczuwa się posmak lekkiej goryczki. Kawa jest dość delikatna w smaku.

Aby zapobiec powstawaniu goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Kolumbia Excelso,oparliśmy na dwóch zmiennych: możliwie najniższej temperaturze i maksymalnie długim czasie palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Kolumbia Excelso posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami brzoskwini, czekolady, orzecha i cytrusów,

·         słodki, owocowy aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KOLUMBIA EXCELSO - WALORY SMAKOWE

Kawa Kolumbia Excelso to prawdziwa gratka dla miłośników wyrazistych esencji, którzy znajdą tu prawdziwą głębię aromatu. Ten rodzaj kawy jest szczególnie dedykowany tym, którzy pragną każdego ranka dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki kofeiny dającej dużo energii na cały dzień.

Należy pamiętać, że kawę Kolumbia Excelsomielić trzeba tuż przed zaparzeniem, wtedy zachowuje ona maksimum swoich walorów, co jest szczególnie ważne w przypadku kaw kolumbijskich. 

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Excelso są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące