Kawa Kuba Serrano 1kg

Symbol: 33

Kawa Kuba Serrano Superior 1000g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
89.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg
Zostaw telefon

 

Kawa Kuba Serrano Superior 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE KUBA SERRANO SUPERIOR 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Kuba

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Sierra Maestra

·         Gatunek Arabiki:                      Typica, Bourbon

·         Wysokość upraw:                     1000-1400 m n.p.m

·         Obróbka:                                    myta

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               2/5

·         Smak:                                          ciemna czekolada, orzechy, przyprawy

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełny

 

 

KAWA KUBA SERRANO SUPERIOR - POCHODZENIE

Na Kubie uprawia się kawowce od połowy XVIII wieku. Plantacje obsługiwane są przez mieszkańców okolicznych wsi, którzy w celu zachowania odpowiedniej jakości produkcji i procesu sprzedaży zrzeszają się w spółdzielnie. Tropikalny klimat i wilgotność powietrza stwarzają idealne warunki do uprawy kawowca. Ważne są też żyzne, bogate w minerały gleby. Z tych powodów kubańskie kawy, w tym nasza kawa Kuba Serrano Superior, mająwyjątkowy smak. Najczęstsze odmiany uprawiane na Kubie to Bourbon, Typica, Caturra i Catui & Catimor.

Góry Sierra Maestra znajdują się na południowym wybrzeżu wyspy. Wiśnie kawowe zbierane są ręcznie na plantacjach położonych na zboczach od lipcado grudnia, ze względu na trudny dostęp bez korzystania z urządzeń mechanicznych.

Kawa Kuba Serrano Superior, w porównaniu z innymi kawami z rejonu Karaibów, rośnie stosunkowo nisko, co sprawia, że ma wyjątkowo czysty profil smakowy. Proces przetwarzania kawy na mokro nadaje jej bardzo złożony aromat, z wyczuwalną nutą smakową karmelu. 

 

KAWA KUBA SERRANO SUPERIOR - OBRÓBKA MOKRA

Po zebraniu wiśni kawowych, by pozyskać same ziarna, następuje obróbka w celu ich wydobycia z owoców. Ten proces w dużej mierze decyduje o jakości kawy i jej późniejszych walorach smakowych.

Kawa Kuba Serrano Superiorjest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. Miąższ zostaje usunięty mechanicznie przy pomocy specjalnych maszyn. Po tej operacji pozostają jeszcze jego resztki. Aby je zlikwidować, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna płucze się i poddaje suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach tak samo, jak ma to miejsce w procesie suchym. Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić dobry dostęp powietrza i promieni słońca.

Do palarni Ecelente kawa Kuba Serrano Superiortrafia w postaci zielonych ziaren i zostaje wypalona, co jest ostatnim elementem procesu produkcyjnego.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.

 

JAK PALIMY KUBA SERRANO SUPERIOR W NASZEJ PALARNI?

Palenie średnie jest najpopularniejszym sposobem palenia ziaren. Stają się one lekko brązowe, a ich smak jest doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość zostaje osłabiona, natomiast aromat - wyraźnie wyczuwalny. Ziarna średnio wypalane zachowują optymalną zawartość kofeiny, jest jej znacznie więcej niż w kawach palonych ciemno. Zaczyna też być wyczuwalny posmak lekkiej goryczki, choć dość delikatny.

Aby ograniczyć powstawanie goryczki i zmniejszanie ilości kofeiny, w kawie Kuba Serrano Superioroparliśmy się na dwóch zmiennych:

·         możliwie najniższej temperaturze palenia i

·         maksymalnie długim czasie utrzymania tej temperatury.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Kuba Serrano Superiorposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami ciemnej czekolady, orzechów i przypraw,

·         słodki, intensywny aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA KUBA SERRANO SUPERIOR - WALORY SMAKOWE

Kawa Kuba Serrano Superior charakteryzuje się bardzo dobrym smakiem, lekko słodkawym, z przeważającymi nutami migdałów, orzechów i karmelu. Po zaparzeniu uzyskuje posmak przypominający aromat kubańskich cygar.
Kawa świetnie sprawdza się jako espresso i jego "kuzynki", czyli np. cappuccino i latte. Można ją też przyrządzić jako tradycyjną małą czarną.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kuba Serrano Superiorsą w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

 

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące