Kawa Milano Blend 3 Arabici - Włoski wypał 1kg

Symbol: 47

Kawa Milano Blend 3 Arabici - Włoski wypał 1kg

Ziarnista / Mielona
79.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg
Zostaw telefon

KAWA MILANO BLEND 3 ARABIKI - WŁOSKI WYPAŁ 1KG

·       W palarni ECELENTE wypalamy ziarna do 48 godzin przed wysyłką.

·       Otrzymasz produkt świeży o oryginalnych walorach smakowych i doskonałym aromacie.

·       Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. 

 

 

 

 

INFORMACJE O KAWIE MILANO BLEND

3 ARABIKI - WŁOSKI WYPAŁ

 

 

·                    Region świata

 

Ameryka Południowa i Środkowa  

·                    Stopień palenia

ciemny 

·                    Rodzaj kawy

3 x Arabica 100% 

·                    Wysokość upraw

1200-2000 m n.p.m  

·                    Obróbka

sucha i mokra 

·                    Intensywność smaku

 3/5  

·                    Kwasowość

 2/5  

·                    Stopień wypalenia

3,5/5

·                    Smak

czekolada, karmel 

·                    Aromat

lekko słodki  

·                    Body/cielistość

Pełne

 

 

Blend złożony z trzech Arabik

Proponujemy mieszankę kaw złożoną z trzech Arabik pochodzących z Ameryki Południowej i Środkowej. Każda z nich zebrana została w konkretnym regionie upraw, będąc przez to kawą jednorodną, uprawianą w tych samych warunkach przyrodniczych i klimatycznych. Arabiki posiadają jakość speciality, co świadczy o ich wysokich walorach smakowych.  Mieszając ze sobą trzy kawy, otrzymaliśmy nowy, oryginalny smak, którego żadna single origin nie jest w stanie zapewnić.

 

Co to jest kawa speciality?

Kawa speciality to ziarna z najwyższej półki. Ich jakość potwierdzona została przez członków Specialty Coffee Association, którzy ocenili ogólny wygląd, kolor, zapach i smak. Każda z kaw wchodzących w skład blendu MILANO jest kawą jednorodną, tzw. single origin. Oznacza to, że pochodzi z określonego regionu geograficznego, państwa, plantacji, a także z jednego zbioru.

 

 

 

Arabiki z Ameryki Południowej

Ziarna z Ameryki Południowej swoją wysoką jakość zawdzięczają przede wszystkim warunkom klimatycznym, w jakich są uprawiane. Plantacje położone w górzystych obszarach, roczny rozkład temperatur, poziom nasłonecznienia i odpowiednia wilgotność sprawiają, że południowoamerykańskie kawy charakteryzują się wyrazistym smakiem i intensywnym aromatem. Znane są ze swojej delikatnej kwaskowatości, lekkiej konsystencji i orzechowo-czekoladowego posmaku.

 

Kawy z Meksyku, Gwatemali i Nikaragui

Uprawy kawy w Ameryce Środkowej rozciągają się od Meksyku aż po Panamę. Jest to serce strefy równikowej, czyli tak zwanego Pasa Kawy - obszaru wysokich gór wulkanicznych, bogatego w minerały gleby i starych lasów. Arabica z Ameryki Środkowej posiada niezwykle bogaty smak, który zmienia się w zależności od rejonu upraw. Trudno znaleźć dla niej wspólny mianownik, choć jest ona raczej łagodna i o niskiej kwasowości.

Dlaczego włoski wypał?

O ostatecznych walorach kawy decyduje sposób jej palenia, podczas którego zielone ziarna są podgrzewane do wysokiej temperatury od 200°C do 250°C. Powoduje to zmianę ich składu chemicznego i wyglądu. Wyparowuje woda, uwalniane są olejki aromatyczne. Cukry karmelizują się, dając ziarnom charakterystyczny smak i brązowy kolor. O ostatecznym efekcie decyduje przede wszystkim czas palenia i jego temperatura. Włoski wypałnazywany jest una tostatura prolongata - dłuższe palenie w wyższej temperaturze. Daje ono wyrazisty smak i silny aromat orzechów lub czekolady. Włoski wypał stosowany w mieszankach kaw różnego pochodzenia ujednolica ich smaki, pozwalając stworzyć całkiem nowy aromat charakterystyczny dla danego blendu. W kawach jednorodnych włoski wypał popularny jest głównie na południu Europy. To właśnie dzięki niemu sławne espressozawdzięcza swój charakterystyczny smak i zapach.

Nasza mieszanka MILANO powstała w taki właśnie sposób, zgodnie ze wszystkimi zasadami włoskiego wypału.