Kawa Napoli Blend 50/50 - Włoski wypał 1kg

Symbol: 49

Kawa Napoli Blend 50/50 - Włoski wypał 1kg

Ziarnista / Mielona
79.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg
Zostaw telefon

 

KAWA NAPOLI BLEND 50/50 - WŁOSKI WYPAŁ 1KG

 

·       W palarni ECELENTE wypalamy ziarna do 48 godzin przed wysyłką.

·       Otrzymasz produkt świeży o oryginalnych walorach smakowych i doskonałym aromacie.

·       Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. 

 

 

 

 

INFORMACJE O KAWIE NAPOLI BLEND 50/50 - WŁOSKI WYPAŁ

 

 

·                    Region świata

 

Ameryka Płd i Środkowa, Azja  

·                    Stopień palenia

ciemny 

·                    Rodzaj kawy

50% Arabica, 50% Robusta 

·                    Wysokość upraw

600-2000 m n.p.m  

·                    Obróbka

sucha i mokra 

·                    Intensywność smaku

 5/5  

·                    Kwasowość

 1/5  

·                    Stopień wypalenia

3,5/5

·                    Smak

czekolada, karmel 

·                    Aromat

lekko goryczkowy  

·                    Body/cielistość

 

pełne 

 

Blend złożony z Arabiki i Robusty

Proponujemy mieszankę złożoną w 50% z Arabiki pochodzącej z Ameryki Południowej i w 50% z azjatyckiej Robusty. Ziarna posiadają jakość speciality - każda z kaw użytych do stworzenia blendu NAPOLI zebrana została w konkretnym regionie upraw, będąc przez to kawą jednorodną, uprawianą w tych samych warunkach przyrodniczych i klimatycznych.

Zielone ziarna tych dwóch gatunków kaw zmieszaliśmy i wypaliliśmy razem. Zastosowanie jednakowej metody palenia tak dla Arabiki, jak i Robusty sprawiło, że otrzymany smak i inne walory blendu są spójne i wyjątkowe. Jednym słowem: z dwóch kaw, z których każda posiada swoje indywidualne cechy, udało się stworzyć trzecią -  oryginalną i niepowtarzalną. NAPOLI charakteryzuje lekka goryczka i wyrazisty smak czekolady oraz karmelu. Jest kawą zawierającą sporą dawkę kofeiny, co zadowoli osoby poszukujące zastrzyku porannej energii. Blend sprawdzi się zarówno w ekspresie, jak i w kawiarce. Dla zwolenników łagodniejszych smaków dobrym pomysłem będzie zmieszanie NAPOLI z mlekiem, które skutecznie zniweluje goryczkę.  

 

 

 

Arabiki z Ameryki Południowej i Środkowej

Ziarna z Ameryki Południowej i Środkowej swoją wysoką jakość zawdzięczają przede wszystkim warunkom klimatycznym i strukturze bogatej w minerały gleby wulkanicznej. Plantacje położone w górzystych obszarach, roczny rozkład temperatur, odpowiedni poziom nasłonecznienia, a także wilgotność powietrza sprawiają, że południowo- i środkowoamerykańskie kawy posiadają intensywny, wyrazisty smak i aromat. Znane są z niewielkiej kwaskowatości, lekkiej konsystencji i orzechowo-czekoladowego posmaku.

 

Azjatyckie Robusty

Azjatyckie Robusty uprawia się przede wszystkim w Indiach i Wietnamie. To gatunek znacznie mniej łagodny w smaku niż Arabica, o sporej kwasowości i goryczce. Uprawia się go często w ogródkach przydomowych wraz z innymi roślinami, co wzbogaca aromat ziarna. Robusta najczęściej, podobnie jak w przypadku naszego blendu NAPOLI, dodawana jest do mieszanek. Wnosi do nich ostre nuty smakowe i dużą dawkę kofeiny, której Robusty mają dwukrotnie więcej niż Arabiki.

Dlaczego zastosowaliśmy włoski wypał?

O ostatecznych walorach kawy decyduje sposób jej palenia, podczas którego zielone ziarna są podgrzewane do wysokiej temperatury od 200°C do 250°C. Powoduje to zmianę ich składu chemicznego i wyglądu. Wyparowuje woda, uwalniane są olejki aromatyczne, cukry karmelizują się, dając ziarnom charakterystyczny smak i brązowy kolor. O wszystkim decyduje czas palenia i jego temperatura. 

Włoski wypałnazywany jest una tostatura prolongata, czyli dłuższe palenie w wyższej temperaturze. Daje ono w przypadku Arabik wyrazisty smak i silny aromat orzechów lub czekolady. Robusty uzyskują smak orzecha i spalonego drewna, co nie dla wszystkich będzie atrakcyjną propozycją. Dlatego włoski wypał stosowany w mieszankach kaw różnego pochodzenia ujednolica ich smaki i pozwala stworzyć całkiem nowy aromat, charakterystyczny dla danego blendu.  

Tak właśnie uczyniliśmy, tworząc nasz blend NAPOLI, w którym spotkały się najciekawsze nuty południowoamerykańskiej Arabiki i azjatyckiej Robusty - czekolada i karmel.