Kawa Nicaragua SHB 1kg

Symbol: 37

Kawa Nicaragua SHB 1000g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
99.99 -20% 79.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

 

Kawa Nicaragua SHB 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE

NICARAGUA SHB 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Nikaragua

·                    Stopień palenia:                 średni

·                    Region:                     Nueva Segovia

·                    Gatunek Arabiki:                Pacamara, Burbon

·                    Wysokość upraw:               1500-2000 m n.p.m

·                     Obróbka:                  myta

·                    Intensywność smaku:       3/5

·                    Kwasowość:                         1/5

·                    Smak:                        czekolada gorzka, rum, drewno

·                    Aromat:                    intensywne

·                    Body/cielistość:                  pełne

 

KAWA NICARAGUA SHB - POCHODZENIE

Nikaragua odpowiada za zaledwie 1,4% rocznej światowej produkcji kawy na całym świecie. Uprawia się ją głównie w regionach Jinotega, Matagalpa i Nueva Segovia. Większość plantacji kawy znajduje się na wysokościach powyżej 1000 m n.p.m. Kawa uprawiana na dużych wysokościach dojrzewa znacznie dłużej, niż kawa z nizin. Jej ziarna stają się bardziej gęste, a co za tym idzie - jednolite i aromatyczne. Ponadto kawa w Nikaragui zwykle jest uprawiana na zalesionych zboczach wulkanów, co doskonale wpływa na proces dojrzewania. Wiśnie nie są wypalane przez słońce w pierwszym etapie wegetacji. Uprawa kawy na częściowo zalesionych plantacjach jest też przyjazna dla całego ekosystemu. Wszystkie te warunki sprzyjają uprawie ziaren Arabiki w klasie SHB. Oznacza to "Strictly Hard Beans", czyli wyłącznie twarde ziarna.

 

KAWA NICARAGUA SHB - OBRÓBKA NA MOKRO

Metoda obróbki kawy na mokro to bardziej skomplikowany i kosztowny proces niż metoda na sucho, ponieważ wymaga transportu zebranych wisienek do młyna oraz użycia wody, która w niektórych regionach uprawy kawy jest trudno dostępna.

W pierwszym etapie wisienki kawy Nicaragua SHB trafiają do specjalnej maszyny - depulpera, która mechanicznie zrywa miąższ z ziaren. Następnie ziarna umieszcza się w basenie, gdzie w procesie fermentacji usuwane są pozostałe resztki miąższu. Kolejnym etapem jest płukanie, które ma na celu usunięcie z ziaren brudu i zanieczyszczeń. Dopiero na końcu następuje suszenie ziaren aż do uzyskania około 11-14% wilgotności. Po okresie leżakowania kawa Nicaragua SHB jest gotowa do wysyłki.
Kawa obrabiana na mokro ma delikatniejszy smak, ale bardziej intensywną kwasowość niż kawa po obróbce na sucho.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie ma decydujące znaczenie dla prawie tysiąca substancji aromatycznych decydujących o smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur w piecu.

 

JAK PALIMY NICARAGUA SHB W NASZEJ PALARNI?

Kawa Nicaragua SHB palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, goryczka oraz zmniejsza się ilość kofeiny.  

Nasz sposób wypalania kawy Nicaragua SHB oparty jest na dwóch zmiennych: możliwie najniższej temperaturze i maksymalnie długim czasie palenia. Dzięki takiej recepturze nie występują nutki goryczki i zachowany zostaje odpowiedni poziom kofeiny.

 

Kawa Nicaragua SHB posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami gorzkiej czekolady, rumu i drewna,

·         wyraźnie cytrusowo-czekoladowy,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

NICARAGUA SHB- WALORY SMAKOWE

Kawa Nicaragua SHB cechuje się pełnym harmonii smakiem, łączącym w sobie doskonałe proporcje pomiędzy kwasowością i goryczą, delikatnością i słodyczą. Gorący klimat i ogromna wilgotność powietrza sprawiają, że ziarna dojrzewają nieco dłużej, co wpływa pozytywnie na ich jakość, głębię i aromat. Koneserzy chwalą ziarna Nicaragua za aromaty karmelu i świeżych, soczystych owoców – cytrusów, jabłek lub brzoskwini.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Nicaragua SHB są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące