Kawa Papua Nowa Gwinea Sigiri AA 250g

Symbol: 40

Kawa Papua Nowa Gwinea Sigiri AA 250g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
27.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.7 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

 

Kawa Papua Nowa Gwinea Sigiri AA 1kg

INFORMACJE O KAWIE PAPUA NOWA GWINEA

SIGIRI AA 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                          Papua Nowa Gwinea

·         Stopień palenia:                             średni

·         Region:                                             Morobe, Enga

·         Gatunek Arabiki:                            Typica

·         Wysokość upraw:                           1500m n.p.m. 

·         Obróbka:                                          myta

·         Intensywność smaku:                   3/5

·         Kwasowość:                                                3/5

·         Smak:                                                aromaty winne, wanilia, czarna herbata

·         Aromat:                                            intensywny

·         Body/cielistość:                              pełne

 

 

KAWA PAPUA NOWA GWINEA SIGIRI AA- POCHODZENIE

Papua Nowa Gwinea leży w klimacie tropikalnym. Dzięki obecności otaczających wyspę mórz, wilgotność utrzymywana jest na stałym, wysokim poziomie, co sprzyja uprawie kawowców. Druga pozytywna cecha warunków naturalnych to żyzna gleba pochodzenia wulkanicznego.

Kawa dotarła na Nową Gwineę w latach 30-tych XX wieku z Jamajki i jest kuzynką wysokogatunkowej Blue Mountain. Zalicza się ją do najsmaczniejszych kaw na świecie. Papua Nowa Gwinea Sigiri AA to ziarnista Arabika pochodząca z regionu Sigiri w dolinie Wahgi w Western Highlands.

Na tamtejszych plantacjach nie używa się pestycydów, za nawóz służą liście i gałęzie ściętego kawowca. Uprawy znajdują się na wysokości 1500 m n.p.m. Owoce zbierane są ręcznie i kontrolowane pod względem ich jednolitości. Ziarna AA są większe od przeciętnych, dokładnie przebrane i gwarantują uzyskanie napoju o niezwykle bogatym bukiecie. Obrabia się je na mokro i suszy na słońcu.

 

KAWA PAPUA NOWA GWINEA SIGIRI AA- OBRÓBKA NA MOKRO

Obróbce na mokro poddaje się owoce zebrane ręcznie i dojrzałe, a więc o miękkim miąższu. Oddziela się go maszynowo, więc wcześniej wymagana jest staranna selekcja oraz likwidacja śmieci i kamieni. To niezbyt precyzyjna operacja, więc na ziarnach pozostaje jeszcze pewna ilość materiału. Usuwa się go ostatecznie na drodze fermentacji. Ziarna dostają się do napełnionych wodą basenów, gdzie resztki miąższu fermentują i odpadają. Następnie płucze się je i suszy na ceglanych tarasach lub specjalnych stołach. W trakcie suszenia ziarno miesza się i przekłada, by zagwarantować do nich dostęp powietrza i słońca. Ostatnim etapem obróbki jest końcowa segregacja, w czasie której ziarna dzielone są według rozmiarów i wagi. Po przejściu przez wszystkie te procesy ziarna kawy są pakowane do specjalnie przygotowanych jutowych worków i składowane są w magazynach. Tak przygotowane mogą być przechowywane nawet przez kilka lat bez strat na jakości. 

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: palenie jasne, po którymziarna mają kolor cynamonu, kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz ma lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat, zawiera dużą ilość kofeiny; palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona, kawa zawiera mniejszą ilość kofeiny; palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka, występuje w nich najmniejsze stężenie kofeiny.

 

JAK PALIMY KAWĘ PAPUA NOWA GWINEA SIGIRI AAW NASZEJ PALARNI?

Kawa Papua Nowa Gwinea Sigiri AApalona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć goryczka i zmniejsza ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Papua Nowa Gwinea Sigiri AAoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długim czasie palenia.

 

Kawa Papua Nowa Gwinea Sigiri AAposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: wina, wanilii i czarnej herbaty,

·         słodki aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA PAPUA NOWA GWINEA SIGIRI AA- WALORY DEGUSTACYJNE

Kawa Papua Nowa Gwinea Sigiri AAposiada znakomity smak z akcentami mandarynki, orzechów, miodu i klonu. Natomiast jej wyśmienity zapach to bogactwo aromatów kwiatowych, miodowych i prażonych orzechów. Dzięki swojej delikatności kawa dobrze łączy się z mlekiem. Kawę Papua Nowa Gwinea Sigiri AA można parzyć w ekspresie ciśnieniowym, ekspresie przelewowym, kawiarce lub klasycznie zalać ją w kubku.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Papua Nowa Gwinea Sigiri AA są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące