Kawa Roma Blend 70/30 - Włoski wypał 1kg

Symbol: 53

Kawa Roma Blend 70/30 - Włoski wypał 1kg

Ziarnista / Mielona
79.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Kurier DPD 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg
Zostaw telefon

 

KAWA ROMA BLEND 70/30 - WŁOSKI WYPAŁ 1KG

 

·       W palarni ECELENTE wypalamy ziarna do 48 godzin przed wysyłką.

·       Otrzymasz produkt świeży o oryginalnych walorach smakowych i doskonałym aromacie.

·       Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. 

 

 

 

 

INFORMACJE O KAWIE ROMA BLEND 70/30 - WŁOSKI WYPAŁ

 

 

·                    Region świata

 

Ameryka Płd i Środkowa, Azja  

·                    Stopień palenia

ciemny 

·                    Rodzaj kawy

70% Arabica, 30% Robusta 

·                    Wysokość upraw

600-2000 m n.p.m  

·                    Obróbka

sucha i mokra 

·                    Intensywność smaku

 4/5  

·                    Kwasowość

 2/5  

·                    Stopień wypalenia

3,5/5

·                    Smak

czekolada, karmel 

·                    Aromat

lekko słodki  

·                    Body/cielistość

 

średnie 

 

Mieszanka Arabiki i Robusty

Proponujemy mieszankę złożoną w 70% z Arabiki pochodzącej prosto z Ameryki Południowej i w 30% z azjatyckiej Robusty. Ziarna posiadają jakość speciality, gdyż każda z kaw użytych do stworzenia blendu ROMA jest single origin. Oznacza to, że zebrana została w konkretnym regionie, pochodzi z tej samej plantacji, a więc uprawiana była w jednakowych warunkach przyrodniczych i klimatycznych.

Nasz blend powstał w ten sposób, że zielone ziarna dwóch gatunków kaw wypaliliśmy razem. Dzięki temu smak i inne walory Arabiki oraz Robusty zostały zmieszane i stały się spójne. Udało się nam więc stworzyć trzecią kawę - oryginalną i wyjątkową. ROMA charakteryzuje się łagodnym smakiem czekolady i karmelu. Można też wyczuć bardzo delikatną kwasowość i goryczkę, dodające jej lekkiej pikanterii. Jest kawą zawierającą sporą dawkę kofeiny, co na pewno zadowoli osoby poszukujące zastrzyku porannej energii. Blend sprawdzi się zarówno w ekspresie, jak i w kawiarce. Dla zwolenników łagodniejszych smaków dobrym pomysłem będzie zmieszanie ROMY z mlekiem, co da wspaniały efekt smakowy.

 

 

Arabiki z Ameryki Południowej i Środkowej

Największymi eksporterami kawy w tym rejonie jest Brazylia i Kolumbia. Ziarna z Ameryki Południowej i Środkowej swoją wysoką jakość zawdzięczają przede wszystkim warunkom klimatycznym i strukturze bogatej w minerały gleby wulkanicznej. Kawy kolumbijskie są jednymi z podstawowych składowych komercyjnych mieszanek kawowych wykorzystywanych w kawiarniach, natomiast brazylijskie - obrabiane metodą suchą - podstawą do przygotowania mieszanek do espresso lub wykorzystywania jako kawy jednorodne.

Azjatyckie Robusty

Azjatyckie Robusty uprawiane przede wszystkim w Indiach są gatunkiem znacznie mniej łagodnym w smaku niż Arabica. Posiadają sporą kwasowość i goryczkę, ale też znacznie większą ilość kofeiny. Krzewy Robusty rosną często w ogródkach przydomowych wraz z innymi roślinami, co znacznie wzbogaca aromat ich ziarna. Robusta najczęściej, podobnie jak w przypadku naszego blendu ROMA, dodawana jest do mieszanek. Wnosi do nich odrobinę pikantnych nut i dużą dawkę kofeiny.

Na czym polega włoski wypał?

O ostatecznych walorach kawy decyduje sposób jej palenia, podczas którego zielone ziarna są podgrzewane do wysokiej temperatury od 200°C do 250°C. Powoduje to zmianę ich składu chemicznego i wyglądu. Wyparowuje woda, uwalniane są olejki aromatyczne, cukry karmelizują się, dając ziarnom charakterystyczny smak i brązowy kolor. O wszystkim decyduje czas palenia i jego temperatura. 

Włoski wypałnazywany jest una tostatura prolongata, czyli dłuższe palenie w wyższej temperaturze. Daje ono w przypadku Arabic wyrazisty smak i silny aromat orzechów lub czekolady. Robusty uzyskują smak orzecha i spalonego drewna, co nie dla wszystkich będzie atrakcyjną propozycją. Dlatego włoski wypał stosowany w mieszankach kaw różnego pochodzenia ujednolica ich smaki i pozwala stworzyć całkiem nowy, charakterystyczny dla danego blendu aromat.  

Tak właśnie uczyniliśmy, komponując nasz blend ROMA, w którym spotkały się najciekawsze nuty południowoamerykańskiej Arabiki i azjatyckiej Robusty, a więc czekolada oraz karmel.