Kawa Tanzania AA Plus 1kg

Symbol: 45

Kawa Tanzania AA Plus 1000g ziarnista Świeżo Palona Arabika 100%

Ziarnista / Mielona
79.99
szt.
Wysyłka w ciągu do 24 godzin
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 1.5 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

 

Kawa Tanzania AA Plus 1kg

 

INFORMACJE O KAWIE TANZANIA AA PLUS 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Tanzania

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Mbeya (Utengule Coffee Estate) 

·         Gatunek Arabiki:                      Bourbon

·         Wysokość upraw:                     1500 m n.p.m. 

·         Obróbka:                                    myta

·         Intensywność smaku:             3/5

·         Kwasowość:                               3/5

·         Smak:                                          owoce , czekolada, wanilia

·         Aromat:                                      intensywny

·         Body/cielistość:                        pełne

 

 

KAWA TANZANIA AA PLUS - POCHODZENIE

Doskonały klimat z ciepłym latem i dość chłodną zimą, dobre powulkaniczne gleby oraz sezonowe deszcze sprawiają, że w Tanzanii kawa ma doskonałe warunki do wzrostu. Dodatkowo kawowce na plantacjach są nawadniane wodą pochodzącą z niewielkich potoków spływających z okolicznych gór.

Ziarna Tanzania AA Plus pochodzą z upraw położonych na żyznych glebach wulkanu Kilimandżaro. Kawowce rosną tam na wysokości 1500 – 1650 m n.p.m. i gwarantują bogate zbiory. Tamtejsi rolnicy w większości są właścicielami niewielkich upraw, w związku z tym zbiorów dokonuje się ręcznie. Właściciele dbają o doskonałą jakość swoich owoców, gdyż jest to jeden z warunków odnoszenia ekonomicznego sukcesu w bardzo konkurencyjnym środowisku.

Ziarna AA są większe od przeciętnych i gwarantują uzyskanie napoju o niezwykle bogatym bukiecie. Obrabia się je na mokro i suszy na słońcu.

 

KAWA TANZANIA AA PLUS - OBRÓBKA NA MOKRO

Obróbce na mokro poddaje się owoce zebrane ręcznie i dojrzałe, a więc miękkie. Miąższ i skórka wiśni zdzierane są maszynowo. Na ziarnach pozostaje jeszcze jednak pewna ilość materiału, który usuwa się drogą fermentacji. Wygląda to w ten sposób, że ziarna umieszcza sie w basenach z wodą na 2-3 doby. Fermentujące resztki miąższu odpadają. Wystarczy wówczas opłukać ziarna w specjalnych korytach, a następnie poddać suszeniu. Wysypuje się je na tarasy lub specjalne stoły i wystawia na działanie powietrza i słońca. Co jakiś czas są mieszane, by w niższych warstwach nie pozostała wilgoć.

Ostatnim etapem obróbki na mokro jest końcowa segregacja, w czasie której ziarna dzielone są według rozmiarów i wagi. Na koniec pakuje sie je w jutowe worki i umieszcza w magazynie. Obrobione w ten sposób mogą w nim przebywać bez uszczerbku na jakości nawet przez kilka lat.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla jej ostatecznego smaku. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: palenie jasne, po którymziarna mają kolor cynamonu, kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat; palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona; palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka. Wraz ze wzrostem temperatury zmniejsza sie ilość kofeiny w produkcie.

 

JAK PALIMY KAWĘ TANZANIA AA PLUS W NASZEJ PALARNI?

Kawa Tanzania AA PLUSpalona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, daje się wyczuć pierwsza goryczka i zmniejsza ilość kofeiny.

Nasz sposób wypalania kawy Tanzania AA PLUSoparty jest na dwóch zasadach:

·         utrzymanie możliwie najniższej temperatury,

·         maksymalnie długi czas palenia.

 

Kawa Tanzania AA PLUSposiada:

·         zrównoważony smak z akcentami: owoców, czekolady i wanilii,

·         intensywny aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA TANZANIA AA PLUS - WALORY DEGUSTACYJNE

Kawa Tanzania AA PLUS posiada smak owoców, czekolady i wanilii, w tle rozpoznać można ziemisty, tytoniowy aromat. Świeżo mielona sprawdzi się jako kawa do ekspresu przelewowego lub innych pokrewnych metod. Zaparzona w kawiarce jest bardzo wyrazista w smaku i przypadnie do gustu tym, którzy lubią zdecydowanie mocną kawę.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Tanzania AA PLUS są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące