Kawa Zestaw 3 x 200g - "TOP"

Symbol: 228

Kawa Zestaw 3 x 200g - "TOP"

Ziarnista / Mielona
99.97 -34% 65.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 2 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Zestaw 3 x 200g - "TOP"

W skład zestawu wchodzą kawy z:


Kawa Brazylia Yellow Bourbon

 

INFORMACJE O KAWIE BRAZYLIA

YELLOW BURBON 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Brazylia 

·                    Stopień palenia:                  średni 

·                    Region:                                 São Sebastião da Grama, Rainha Farm 

·                    Gatunek Arabiki:                Yellow Bourbon 

·                    Wysokość upraw:               1150-1350 m n.p.m 

·                     Obróbka:                              pulped natural 

·                     Intensywność smaku:       3/5 

·                     Kwasowość:                                     1/5 

·                    Smak:                       słodka czekolada, cytrus 

·                    Aromat:                                lekko cytrusowy 

·                    Body/cielistość:                  zrównoważone

 

KAWA BRAZYLIA YELLOW BURBON - POCHODZENIE 

Brazylia to największy producent kawy na świecie. Jej zbiory stanowią jedną trzecią plonów globalnych. Do najważniejszych rejonów uprawy należą: Mogiana, Minas Gerais i Sao Paulo. Uprawiane są tam głównie odmiany Acaiá, Yellow Catuaí, Yellow Bourbon. Brazylia Yellow Burbon to kawa Arabica uprawiana na wysokości 1150-1350 m n.p.m. i obrabiana metodą miodową. Pochodzi z plantacji Rainha. Fazenda Rainha znajduje się na granicy Minas Gerais, dzięki czemu łączy najlepsze cechy górzystych terenów regionów Mogiana i South Minas.
Wszystkie prace na plantacji są wykonywane ręcznie, bez użycia maszyn, gdyż górzysty teren nie pozwala na ich stosowanie.
Fazenda Rainha znajduje się w rękach jednej rodziny od końca XIX wieku. Krzewy kawowca są uprawiane na obszarze 190 hektarów. Odpowiednia wysokość, na jakiej znajdują się uprawy, opady oraz średnia temperatura 190C tworzą doskonałe warunki dla spokojnej i pełnej wegetacji krzewów. Wiśnie kawowe z tego rejonu są żółte, a nie czerwone, jak w przypadku innych arabik. Z tego powodu odmiana ta nazwana została Yellow Bourbon i uważana jest za najlepszą z brazylijskich kaw.
 

 

KAWA BRAZYLIA YELLOW BOURBON - OBRÓBKA MIODOWA 

Ziarna kawy Brazylia Yellow przetwarzana są miodowo. Co to znaczy? Otóż obok suchej i mokrej metody obróbki owoców kawowca, istnieje sposób zwany natural pulped lub miodowy, który jest dość rzadko stosowany w celu uzyskiwania ziaren z wiśni. Skórkę i miąższ usuwa się mechanicznie, ale maszyny są ustawione tak, aby na ziarnach pozostawała niewielka warstwa owocu. Ziarno trafia prosto do suszarek lub na słoneczne tarasy do wyschnięcia. Ponieważ otacza je resztka miąższu, nie istnieje ryzyko nadmiernej fermentacji, jak ma to miejsce w procesie naturalnym. Za to w głąb ziarna przenikają cukry, które odpowiedzialne są za oryginalny i łagodny smak. Dobrze wypalona kawa przetworzona miodowo posiada wszystkie pozytywne właściwości kaw mytych i obrabianych na sucho - słodycz naturalności i jasność smaku. 

Kawa przetworzona miodowo jest dość często określana kolorami - czarny miód, czerwony, żółty i biały. Kolor odnosi się do ilości miąższu owocu pozostałego na ziarnie. 

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur tej operacji.  

 

JAK PALIMY BRAZYLIA YELLOW BOURBON W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Brazylia Yellow Bourbon palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze ślady naturalnych olejków smakowych.  

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Yellow Bourbon oparty jest na dwóch zasadach:  

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury i  

·         utrzymanie maksymalnie długiego czasu palenia.  

Dzięki takiej recepturze nie występują w kawie nutki goryczki i zachowany jest odpowiednio wysoki poziom kofeiny.  

 

Kawa Brazylia Yellow Bourbon posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami słodkiej czekolady i cytrusów, 

·         delikatny, słodkawy aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

BRAZYLIA YELLOW BOURBON - WALORY DEGUSTACYJNE 

Kawa Brazylia Yellow Bourbon ma niezwykle łagodny, dobrze zbalansowany smak. Góruje w nim głównie słodycz. Po zaparzeniu możemy wyczuć nuty przypominające czekoladę i cytrynę, a to wszystko uzupełnia orzechowy aromat.Kawa Brazylia Yellow Bourbon posiada wszechstronne zastosowanie: można pić ją na śniadanie i doskonale nadaje się też na zakończenie pory obiadowej. 

  

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Brazylia Yellow Bourbon są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące

 


  Kawa Kuba Serrano Superior

 

INFORMACJE O KAWIE KUBA SERRANO SUPERIOR 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Kuba 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Sierra Maestra 

·         Gatunek Arabiki:                      Typica, Bourbon 

·         Wysokość upraw:                     1000-1400 m n.p.m 

·         Obróbka:                                    myta  

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               2/5 

·         Smak:                                          ciemna czekolada, orzechy, przyprawy 

·         Aromat:                                      intensywny 

·         Body/cielistość:                        pełny

 

 

KAWA KUBA SERRANO SUPERIOR - POCHODZENIE 

Na Kubie uprawia się kawowce od połowy XVIII wieku. Plantacje obsługiwane są przez mieszkańców okolicznych wsi, którzy w celu zachowania odpowiedniej jakości produkcji i procesu sprzedaży zrzeszają się w spółdzielnie. Tropikalny klimat i wilgotność powietrza stwarzają idealne warunki do uprawy kawowca. Ważne są też żyzne, bogate w minerały gleby. Z tych powodów kubańskie kawy, w tym nasza kawa Kuba Serrano Superior, mająwyjątkowy smak. Najczęstsze odmiany uprawiane na Kubie to Bourbon, Typica, Caturra i Catui & Catimor. 

Góry Sierra Maestra znajdują się na południowym wybrzeżu wyspy. Wiśnie kawowe zbierane są ręcznie na plantacjach położonych na zboczach od lipcado grudnia, ze względu na trudny dostęp bez korzystania z urządzeń mechanicznych.

Kawa Kuba Serrano Superior, w porównaniu z innymi kawami z rejonu Karaibów, rośnie stosunkowo nisko, co sprawia, że ma wyjątkowo czysty profil smakowy. Proces przetwarzania kawy na mokro nadaje jej bardzo złożony aromat, z wyczuwalną nutą smakową karmelu.  

 

KAWA KUBA SERRANO SUPERIOR - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu wiśni kawowych, by pozyskać same ziarna, następuje obróbka w celu ich wydobycia z owoców. Ten proces w dużej mierze decyduje o jakości kawy i jej późniejszych walorach smakowych.  

Kawa Kuba Serrano Superiorjest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. Miąższ zostaje usunięty mechanicznie przy pomocy specjalnych maszyn. Po tej operacji pozostają jeszcze jego resztki. Aby je zlikwidować, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna płucze się i poddaje suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach tak samo, jak ma to miejsce w procesie suchym. Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić dobry dostęp powietrza i promieni słońca. 

Do palarni Ecelente kawa Kuba Serrano Superiortrafia w postaci zielonych ziaren i zostaje wypalona, co jest ostatnim elementem procesu produkcyjnego.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.  

 

JAK PALIMY KUBA SERRANO SUPERIOR W NASZEJ PALARNI? 

Palenie średnie jest najpopularniejszym sposobem palenia ziaren. Stają się one lekko brązowe, a ich smak jest doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość zostaje osłabiona, natomiast aromat - wyraźnie wyczuwalny. Ziarna średnio wypalane zachowują optymalną zawartość kofeiny, jest jej znacznie więcej niż w kawach palonych ciemno. Zaczyna też być wyczuwalny posmak lekkiej goryczki, choć dość delikatny.

Aby ograniczyć powstawanie goryczki i zmniejszanie ilości kofeiny, w kawie Kuba Serrano Superioroparliśmy się na dwóch zmiennych:  

·         możliwie najniższej temperaturze palenia i  

·         maksymalnie długim czasie utrzymania tej temperatury.  

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.  

 

Kawa Kuba Serrano Superiorposiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami ciemnej czekolady, orzechów i przypraw, 

·         słodki, intensywny aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

KAWA KUBA SERRANO SUPERIOR - WALORY SMAKOWE 

Kawa Kuba Serrano Superior charakteryzuje się bardzo dobrym smakiem, lekko słodkawym, z przeważającymi nutami migdałów, orzechów i karmelu. Po zaparzeniu uzyskuje posmak przypominający aromat kubańskich cygar.
Kawa świetnie sprawdza się jako espresso i jego "kuzynki", czyli np. cappuccino i latte. Można ją też przyrządzić jako tradycyjną małą czarną. 

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kuba Serrano Superiorsą w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące

 

 

Kawa Etiopia Yirgachieffe gr 1 Reko Onancho 

 

INFORMACJE O KAWIE ETIOPIA YIRGACHIEFFE GR 1 REKO ONANCHO 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Etiopia 

·                    Stopień palenia:                 średni 

·                    Region:                                  Yirgachieffe  

·                    Gatunek Arabiki:                Ethiopia Yirgacheffe 

·                     Wysokość upraw:               1950-2150 m n.p.m.  

·                     Obróbka:                              myta 

·                     Intensywność smaku:       3/5 

·                     Kwasowość:                                     4/5 

·                    Smak:                                    czarna porzeczka, migdały 

·                    Aromat:                                intensywny 

·                    Body/cielistość:                  pełne

 

KAWA ETIOPIA YIRGACHIEFFE GR 1 REKO ONANCHO - POCHODZENIE 

 

Eksport kawy stanowi dwie trzecie dochodów Etiopii. Państwo to jest siódmym największym producentem kaw na świecie i zarazem największym z afrykańskich. Prawie połowa eksportowanej kawy trafia na rynek Unii Europejskiej.

W Etiopii gospodarstwa zajmujące się uprawą kawy można podzielić na trzy rodzaje: kawowe lasy, w których ludność zbiera wiśnie z dziko rosnących krzewów, ogrody kawowe uprawiane na małych działkach razem z innymi roślinami oraz plantacje kawowe. Największy udział w produkcji mają ogrody kawowe.

Rejon Yirgachieffeusytuowany jest na południu. To niewielki obszar będący ważną strefą uprawy kawowców. Yirgachieffe,obok Sidamo, Harrar i Ghimbi, to prawdziwe zagłębie etiopskiej kawy. Rolnicy zrzeszeni są w spółdzielni Reko Onancho, która posiada swoją stację mycia ziaren w miejscowości Adorsi.

Kawy z Etiopii odznaczają się czekoladową słodyczą i owocowymi oraz winnymi nutami. Świetnie sprawdzają się we wszystkich metodach przelewowych.

 

KAWA ETIOPIA YIRGACHIEFFE GR 1 REKO ONANCHO - OBRÓBKA MOKRA

Kawę w Etiopii przez długi czas obrabiano na sucho, ale mycie ziaren staje się coraz bardziej popularne. Nawet połowa kawy przetwarzana jest w ten sposób, co pozwala podkreślić kwiatowe i winne nuty, które są charakterystyczne dla etiopskiej kawy.

Niewielkie gospodarstwa - "ogrody kawowe" - nie są w stanie samodzielnie przeprowadzić mokrej obróbki kawy. Dlatego plony przewożone zostają do stacji wodnych obsługujących lokalny rejon upraw. Tam miąższ i skórki z owoców zdzierane są mechaniczne przy pomocy depulperów. Pozostałości likwiduje się drogą fermentacji. Ziarna umieszcza się w basenach z wodą na 2-3 doby, następnie płucze się i suszy na tarasach lub podwyższonych stołach. Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić dobry dostęp powietrza. Gdy osiągną wilgotność na poziomie 11-14%, trafiają do magazynu, gdzie leżakują w workach i czekają na transport.

Do naszej palarni kawa Etiopia Yirgachieffe Gr 1 Reko Onancho trafia w postaci zielonych ziaren i jest palona, co stanowi ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy jest ważne dla ostatecznego smaku, którym zachwycać się będziemy w domu lub w kawiarni. W palarniach stosuje się trzy sposoby wypalania, różniące się między sobą wysokością temperatury w piecu:

·         palenie jasne, po którymziarna mają kolor cynamonu, kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz delikatnie cytrusowy i orzeźwiający aromat, a także zawiera wysoką ilość kofeiny;

·         palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona, zawierają też mniejszą ilość kofeiny;

·         palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka, posiadają niewielką ilość kofeiny.

 

JAK PALIMY ETIOPIA YIRGACHIEFFE GR 1 REKO ONANCHO W NASZEJ PALARNI?

Kawa Etiopia Yirgachieffe Gr 1 Reko Onancho palona jest w naszej palarni średnio. Aby zapobiec powstawaniu goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny, oparliśmy się w czasie palenia na dwóch zasadach:

·         utrzymanie możliwie najniższej temperatury i

·         osiągnięcie maksymalnie długiego czasu wypalania.

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Etiopia Yirgachieffe Gr 1 Reko Onancho posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami migdałów i czarnej porzeczki,

·         słodki, intensywny aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KAWA ETIOPIA YIRGACHIEFFE GR 1 REKO ONANCHO - CECHY DEGUSTACYJNE

Kawa Etiopia Yirgachieffe Gr 1 Reko Onancho nie rozczaruje wszystkich tych, którzy w kawie poszukują wyrazistych smaków i ciekawych doznań. To dokładne przeciwieństwo klasycznych kaw z Brazylii. Delikatne, kwiatowo-jaśminowe aromaty mieszają się z nutami cytrusów.Na końcu podniebienia daje się wyczuć delikatny smak prażonych migdałów.

Kawę Etiopia Yirgachieffe Gr 1 Reko Onancho można zaparzyć niemal każdą metodą, ze swojej strony zdecydowanie polecamy spróbowania jej w dripie lub ekspresie przelewowym.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Etiopia Yirgachieffe Gr 1 Reko Onancho są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące