Kawa Zestaw Powitalny 6 x 200g - "Jestem Ecelente"

Symbol: 230

Kawa Zestaw Powitalny 6 x 200g - "Jestem Ecelente"

Ziarnista / Mielona
149.94 -27% 109.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 3 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Zestaw Powitalny 6 x 200g - "Jestem Ecelente"

W skład zestawu wchodzą kawy z:

Kawa Honduras SHG

 

INFORMACJE O KAWIE

HONDURAS SHG 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Honduras 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Casitas, Corquin, Copan 

·         Gatunek Arabiki:                      typica 

·         Wysokość upraw:                     1200-2000  m n.p.m 

·         Obróbka:                                   myta  

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               2/5 

·         Smak:                                         kokos, orzech, czekolada 

·         Aromat:                                     słodki 

·         Body/cielistość:                        pełne

 

KAWA HONDURAS SHG- POCHODZENIE KAWY 

Honduras posiada idealne warunki do uprawy kawy. Składają się na nie: żyzne gleby, duże wysokości i tropikalny klimat. Dodatkową zaletą jest fakt, że w pobliżu kawowców rosną bananowce, których liście osłaniają owoce kawy przed zbyt szybkim przegrzaniem. W Hondurasie uprawia się cztery główne odmiany arabiki: Caturra, Typica, Bourbon oraz Catuai.

Plantacje w Hondurasie znajdują się na wysokościach w zakresie 1100-2000 m n.p.m. Najlepsza kawa rośnie powyżej 1500 m n.p.m., dlatego stosuje się przy niej oznaczenie SHG, czyli Strictly High Grown. Skrót ten oznacza, że plantacja znajduje się w czystym, nieskażonym środowisku, z dala od grzybów i innych szkodników, a do uprawy nie używa się pestycydów. Na walory kawy Honduras SHG ma wpływ również duża wysokość, na jakiej umiejscowione są plantacje, gdyż w takich warunkach ziarna dojrzewają wolniej i stopniowo pozyskują z żyznej gleby potrzebne składniki odżywcze i minerały.

 

KAWA HONDURAS SHG - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu wiśni kawowych, w celu pozyskania z nich ziaren, które mają dla plantatora podstawowe znaczenie, następuje tzw. obróbka w celu oddzielenia miąższu i skórki owoców kawowca od ziaren kawy. Ten proces w dużej mierze decyduje o ich późniejszej charakterystyce smakowej.  

Kawa Honduras SHG jest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. W procesie mycia miąższ owoców jest usuwany mechanicznie przy pomocy maszyny nazywanej depulperem. Po tej operacji pozostają jeszcze resztki miąższu. Aby się ich pozbyć, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym w naturalny sposób, drogą fermentacji, są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna są płukane i poddane suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić do nich dobry dostęp powietrza. 

Do palarni Ecelente kawa Honduras SHG trafia w jutowych workach w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap produkcji gotowej kawy.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.  

 

JAK PALIMY HONDURAS SHG W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Hoduras SHG palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, które decydują o walorach kawy. Wraz ze wzrostem temperatury spada w niej zawartość kofeiny, a smak robi się coraz bardziej goryczkowy.  

Aby zapobiec tym dwóm tendencjom, nasz sposób wypalania kawy Honduras SHG oparliśmy na dwóch zasadach: utrzymujemy możliwie najniższą temperaturę i stosujemy maksymalnie długi czas palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.  

Kawa Honduras SHG posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami kokosa, orzecha i czekolady, 

·         słodki aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

HONDURAS SHG - WALORY SMAKOWE 

Kawa Honduras SHG zachwyca słodkim, a zarazem łagodnym posmakiem kokosa doskonale zestawionym z akcentami czekolady. Na końcu języka pozostaje również lekka nuta orzecha.  

Niska kwasowość i przyjemny aromat sprawią, że honduraska arabika smakować będzie o każdej porze dnia. Honduras SHG to propozycja dla wielbicieli espresso, mokki, a także kawy po turecku. 

  

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Honduras SHG są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

  

 Kawa Peru HB 

 

INFORMACJE O KAWIE

PERU HB 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:              Peru 

·         Stopień palenia:                 średni 

·         Region:                     Chanchamayo 

·         Gatunek Arabiki:                Burbon 

·         Wysokość upraw:               1200-1800 m n.p.m 

·         Obróbka:                  myta  

·         Intensywność smaku:       3/5 

·         Kwasowość:                                     1/5 

·         Smak:                       maślany, wanilia, lekko kwiatowy 

·         Aromat:                    słodki 

·         Body/cielistość:                  pełne

 

KAWA PERU HB - POCHODZENIE 

Nasza peruwiańska kawa pochodzi z prowincji Chanchamayo, znajdującej się w centralnym Peru. Drzewka kawowe rosną tam na wysokości pomiędzy 1200 - 1350 m n.p.m. Gospodarstwa należą do drobnych producentów posiadających mniej niż dwa hektary ziemi i produkujących około 1500 kg kawy w sezonie. Kawa Peru HB to stuprocentowa Arabica, którą chroni przed szkodnikami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi wyjątkowa twardość skorupy ziarna. Nie bez powodu nazywa się ją  Hard Beans (HB). Właściwość ta jest korzystna dla przyszłych konsumentów - pancerz pozwala zachować w ziarnach to, co najlepsze.

Kawa Peru HB to doskonały wybór dla wielbicieli aromatycznych i orzeźwiających napojów. Słodycz wspaniale łączy się z akcentami orzechowymi, waniliowymi i maślanymi. Całość uzupełniają karmelowe detale, które wraz ze złożonym aromatem owoców i czekolady zachwycają swoim smakiem. 

 

KAWA PERU HB - OBRÓBKA NA MOKRO 

Metoda obróbki kawy na mokro wymaga transportu zebranych wisienek do młyna, a więc użycia wody, która w niektórych regionach uprawy kawy jest trudno dostępna.

W pierwszym etapie wisienki kawy Peru HB trafiają do depulpera, który mechanicznie zrywa miąższ z ziaren. Następnie ziarna lądują w basenie, gdzie w procesie fermentacji usuwane są pozostałe resztki miąższu. Kolejnym etapem obróbki jest płukanie, które ma na celu usunięcie z ziaren brudu i zanieczyszczeń. Dopiero na końcu następuje suszenie ziaren aż do uzyskania około 11-14% wilgotności. Po okresie leżakowania kawa Peru HB jest gotowa do wysyłki.
Kawa obrabiana na mokro ma delikatniejszy smak, ale bardziej intensywną kwasowość niż kawa po obróbce na sucho.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur, w jakich odbywa sie ten proces. 

 

JAK PALIMY PERU HB W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Peru HB palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, goryczka i zmniejsza się ilość kofeiny.   

Nasz sposób wypalania kawy Peru HB oparty jest na dwóch zasadach: 

·         utrzymaniu możliwie najniższej temperatury, 

·         maksymalnie długim czasie palenia. 

Dzięki takiej recepturze nie występują nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny. 

 

Kawa Peru HB posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami: maślanym, wanilią  i lekkim kwiatowym, 

·         aromat owocowy, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

PERU HB- WALORY DEGUSTACYJNE 

Kawa Peru HB to produkt, który zadowoli podniebienia oczekujące bardziej słodkich smaków. W jej aromacie znajdziesz nuty owocowe i kwiatowe. Peru jest miejscem, w którym o uprawy dba się szczególnie dobrze, dlatego kupując kawę, nie musisz mieć obaw o to, jak jej produkcja wpłynęła na środowisko. 

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻO PALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Peru HB są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 Kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

 

Kawa Brazylia Cerrado

 

INFORMACJE O KAWIE

BRAZYLIA CERRADO 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:              Brazylia 

·         Stopień palenia:                 średni 

·         Region:                     Mogiana, Sul de Minas, Cerrado 

·         Gatunek Arabiki:                Acaiá, Yellow Catuaí, Yellow Bourbon 

·         Wysokość upraw:               1000-1260 m n.p.m 

·         Obróbka:                  sucha  

·         Intensywność smaku:       3/5 

·         Kwasowość:                                     1/5 

·         Smak:                       karmel, kakao, rodzynki 

·         Aromat:                    słodki 

·         Body/cielistość:                  pełne

 

KAWA BRZYLIA CERRADO - POCHODZENIE 

Brazylia jest największym producentem kawy, którego zbiory stanowią 35% plonów na naszej planecie. Do najważniejszych rejonów uprawy należą położone na płaskowyżu Cerrado: Mogiana, Minas Gerais i Sao Paulo. 

Uprawiane są tam głównie odmiany Acaiá, Yellow Catuaí, Yellow Bourbon. Ta ostatnia uważana jest za najlepszą z brazylijskich kaw. Na plantacjach w regionie geograficznym Cerrado owoce Bourbon uległy naturalnej mutacji, która spowodowała, że zyskały one oryginalny, żółty kolor. 
Brazylia Cerrado to kawa Arabica uprawiana na wysokości 1000-1260 m n.p.m. i obrabiana metodą naturalną. Kawa pochodzi z małych farm prowadzonych przez rolników skupionych w kooperatywie Expocaccer. Gospodarstwa ulokowane są 15 km na wschód od miasta Patrocinio, w regionie Cerrado. Wszystkie plantacje, z których pochodzi nasza kawa, leżą w pobliżu krateru uśpionego wulkanu, dzięki czemu gleba jest niezwykle żyzna i bogata w składniki mineralne. 

 

KAWA BRAZYLIA CERRADO - OBRÓBKA SUCHA 

Przetwarzanie kawy w taki sposób, aby oddzielić miąższ i skórkę owoców kawowca od ziaren kawy jest jednym z najważniejszych aspektów uprawy, który decyduje o walorach smakowych.  

Zanim powstanie kawa Brazylia Cerrado, do naszej palarni trafiają ziarna, które zostały poddane na plantacji obróbce naturalnej, zwanej suchą. Jest to najbardziej tradycyjny sposób przetwarzania kawy. Po zebraniu owoców z drzewka kawowca rozkłada się je cienkimi warstwami, aby wyschły na słońcu. Stacje suszenia mogą się nieco różnić w zależności od gospodarstwa lub regionu: niektórzy używają murowanych tarasów, inni specjalnych podniesionych stołów, które umożliwiają przepływ powietrza wokół wiśni, a tym samym bardziej równomierne suszenie. Aby uniknąć pleśni, fermentacji lub gnicia, wiśnie regularnie obraca się i miesza. 

Do palarni Ecelente trafia zielona jeszcze arabika z brazylijskiego płaskowyżu Cerrado w jutowych workach.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla około 800 substancji aromatycznych, które decydują o smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy temperatur tej operacji.  

 

JAK PALIMY BRAZYLIA CERRADO W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Brazylia Cerrado palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych.   

Nasz sposób wypalania kawy Brazylia Cerrado oparty jest na dwóch zasadach:  

·         możliwie najniższej temperaturze i  

·         maksymalnie długim czasie palenia.  

Dzięki takiej recepturze nie występują w kawie nutki goryczki i zachowany jest odpowiedni poziom kofeiny.  

 

Kawa Brazylia Cerrado posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami karmelu, kakao i rodzynek, 

·         delikatny, słodkawy aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

BRAZYLIA CERRADO - WALORY DEGUSTACYJNE 

Kawa Brazylia Cerrado ma niezwykle łagodny i słodki, dobrze zbalansowany smak. Wyczuwalny jest w nim karmel, kakao oraz delikatny posmak orzecha. Pozostawia też w ustach słodką nutę rodzynek.
Kawa Brazylia Cerrado posiada wszechstronne zastosowanie: można pić ją na śniadanie, gdyż niska kwasowość sprawia, że idealnie łączy się z mlekiem. Doskonale nadaje się też na zakończenie pory obiadowej.
 

  

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Brazylia Cerrado są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

 

Kawa Gwatemala Antigua SHB

 

INFORMACJE O KAWIE

GWATEMALA ANTIGUA SHB 100% ARABICA

 

·                    Kraj pochodzenia:              Gwatemala 

·                    Stopień palenia:                  średni 

·                    Region:                     Huehuetenango 

·                    Gatunek Arabiki:                Guatemala SHB 

·                    Wysokość upraw:               1500-1700 m n.p.m 

·                     Obróbka:                  myta  

·                     Intensywność smaku:       3/5 

·                     Kwasowość:                         2/5 

·                    Smak:                        syrop klonowy, orzech włoski, miód 

·                    Aromat:                    słodki 

·                    Body/cielistość:                  pełne

 

GWATEMALA ANTIGUA SHB- POCHODZENIE KAWY 

Gwatemala to szósty na świecie eksporter kawy. Biorąc pod uwagę jej niewielki obszar, godne podziwu jest to wysokie miejsce w rankingu producentów. Świadczy też o dobrych warunkach naturalnych do uprawy kawowca. Kawa Guatemala Antigua pochodzi z plantacji położonych w gminie Antigua okręgu Huehuetenango. To stosunkowo nieduży obszar leżący między trzema wulkanami, co sprawia, że plantacje znajdują się na żyznej, bogatej w minerały glebie. Z kolei łagodny wysokogórski klimat sprzyja uprawie ziaren Arabiki w klasie SHB. Oznacza to "Strictly Hard Beans", czyli wyłącznie twarde ziarna.

Kawa Guatemala Antigua zbierana jest w plantacjach położonych na zboczach wulkanu na wysokości około 1600 m n.p.m., prowadzonych przez niewielkie gospodarstwa rolnicze. Wiśnie kawy zbierane są ręcznie, a następnie transportowane do stacji przetwarzania, w której odbywa się ich dalsza obróbka. 

 

KAWA GUATEMALA ANTIGUA - OBRÓBKA W STACJI PRZETWARZANIA 

 

Obróbka kawy ma na celu oddzielić miąższ i skórkę owoców kawowca (wiśni) od ziaren kawy. To proces decydujący o ich walorach smakowych. 

Kawa Guatemala Antigua w pobliskiej stacji przetwarzania zostaje poddana obróbce mokrej. To jeden z głównych sposobów jej przetwarzania. W procesie mycia cały miąższ owoców jest usuwany mechanicznie. Odbywa się to przy użyciu maszyny zwanej depulperem. Następnie ziarna są umieszczane w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji usunięta zostaje resztka miąższu. Zwykle trwa to od 24 do 72 godzin. Po tym czasie ziarna są płukane i poddane suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić równomierne suszenie. 

Do palarni Ecelente trafia w jutowych workach zielone ziarno z gwatemalskiej gminy Antigua i czeka na palenie - ostatni etap swojej drogi do Waszej filiżanki.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla smaku kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur. 

 

JAK PALIMY GUATEMALA ANTIGUA W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Guatemala Antigua palona jest w stopniu średnim. W trakcie obróbki pojawiają się pierwsze niewielkie wykwity naturalnych olejków smakowych, które decydują o walorach kawy. Wraz ze wzrostem temperatury spada w niej zawartość kofeiny, a smak robi się coraz bardziej goryczkowy. 

Aby zapobiec tym dwóm tendencjom, nasz sposób wypalania kawy Guatemala Antigua oparliśmy na dwóch zasadach: utrzymaniu możliwie najniższej temperatury i zachowaniu maksymalnie długiego czasu palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny. 

Kawa Guatemala Antigua posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami syropu klonowego, orzecha włoskiego i miodu, 

·         delikatny, słodkawy aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

GUATEMALA ANTIGUA - WALORY SMAKOWE 

Kawa Guatemala Antigua posiada pełny, dobrze zbalansowany smak. Wyczuwalny jest w nim syrop klonowy, orzech włoski i miód. Pozostawia na języku słodki posmak. Naszą kawę można pić o każdej porze dnia, chociaż ze względu na sporą ilość zawartej w niej kofeiny doradzamy godziny poranne i południowe. 

  

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Guatemala Antigua są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:   

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

  

Kawa Indie Monsooned Malabar AA 

INFORMACJE O KAWIE INDIE MONSOONED

MALABAR AA 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Indie 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Malabar 

·         Gatunek Arabiki:                      Cauvery Coffee 

·         Wysokość upraw:                     1000 - 1500m n.p.m.  

·         Obróbka:                                    monsooning 

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               1/5 

·         Smak:                               czekolada, karmel, tytoń 

·         Aromat:                                      intensywny 

·         Body/cielistość:                        pełne

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - POCHODZENIE

 

Indie to piąty co do wielkości producent kawy Arabica na świecie, po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii. W XIX wieku brytyjscy kolonizatorzy zauważyli, że w kraju tym istnieje klimat i warunki glebowe podobne do tych, które spotkać można w krajach Ameryki Środkowej. Wtedy narodził się pomysł zakładania tam plantacji kawy. Indie Monsooned Malabar AA uprawiana jest w regionie Malabar, znajdującym się w południowo-zachodniej części Indii, w pasie wybrzeża Morza Arabskiego.Tropikalny klimat, duże ilości opadów, wysokie słoneczne stoki oraz gleba bogata w składniki mineralne tworzą tam wyjątkowe warunki do uprawy kawowców. Indyjska kawa rośnie na wysokości około 1000 - 1500 m n.p.m., a jej zbiór przypada na okres od listopada do lutego. 

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - MONSOONING 

Owoce kawy Indie Monsooned Malabar AApoddawane są suszeniu na słońcu. Następnym elementem obróbki jest staranna selekcja ziaren. Dopiero gdy nadejdzie pora monsunów, rozpoczyna się najważniejszy etap przetwarzania kawy Monsooned Malabar AA, tzw. proces „monsunowania”.Ta nazwa wymaga wyjaśnienia. Otóż historia sięga czasów, gdy pierwsze transporty kawy z Indii płynęły nawet przez kilka miesięcy. Ziarna na ich pokładach narażone były na działanie wiatrów i wody. Wskutek tego zmieniał się ich kształt i smak. W takiej postaci bardzo odpowiadał Europejczykom. Obecnie poprzez zabieg monsunowania próbuje się odtworzyć tamte warunki. Proces ten przebiega w ciągu kilkunastu tygodni, podczas których ziarna składowane są w specjalnych magazynach i wystawiane na działanie monsunów. 

Do palarni Ecelente kawa Indie Monsooned Malabar AA trafia w postaci złotych ziaren i czeka