Kawa Zestaw 3 x 200g - "Czekoladka"

Symbol: 226

Kawa Zestaw 3 x 200g - "Czekoladka"

Ziarnista / Mielona
74.97 -25% 55.99
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.99
Paczkomaty InPost 9.99
Kurier DPD 12.99
Kurier (Pobranie) 15.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 2 kg

Zamówienie telefoniczne: 577322478

Zostaw telefon

Kawa Zestaw 3 x 200g - "Czekoladka"

W skład zestawu wchodzą kawy z:


Kawa Indie Monsooned Malabar AA 

MALABAR AA 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Indie 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Malabar 

·         Gatunek Arabiki:                      Cauvery Coffee 

·         Wysokość upraw:                     1000 - 1500m n.p.m.  

·         Obróbka:                                    monsooning 

·         Intensywność smaku:             3/5 

·         Kwasowość:                               1/5 

·         Smak:                               czekolada, karmel, tytoń 

·         Aromat:                                      intensywny 

·         Body/cielistość:                        pełne

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - POCHODZENIE

 

Indie to piąty co do wielkości producent kawy Arabica na świecie, po Brazylii, Kolumbii, Meksyku i Etiopii. W XIX wieku brytyjscy kolonizatorzy zauważyli, że w kraju tym istnieje klimat i warunki glebowe podobne do tych, które spotkać można w krajach Ameryki Środkowej. Wtedy narodził się pomysł zakładania tam plantacji kawy. Indie Monsooned Malabar AA uprawiana jest w regionie Malabar, znajdującym się w południowo-zachodniej części Indii, w pasie wybrzeża Morza Arabskiego.Tropikalny klimat, duże ilości opadów, wysokie słoneczne stoki oraz gleba bogata w składniki mineralne tworzą tam wyjątkowe warunki do uprawy kawowców. Indyjska kawa rośnie na wysokości około 1000 - 1500 m n.p.m., a jej zbiór przypada na okres od listopada do lutego. 

 

INDIE MONSOONED MALABAR AA - MONSOONING 

Owoce kawy Indie Monsooned Malabar AApoddawane są suszeniu na słońcu. Następnym elementem obróbki jest staranna selekcja ziaren. Dopiero gdy nadejdzie pora monsunów, rozpoczyna się najważniejszy etap przetwarzania kawy Monsooned Malabar AA, tzw. proces „monsunowania”.Ta nazwa wymaga wyjaśnienia. Otóż historia sięga czasów, gdy pierwsze transporty kawy z Indii płynęły nawet przez kilka miesięcy. Ziarna na ich pokładach narażone były na działanie wiatrów i wody. Wskutek tego zmieniał się ich kształt i smak. W takiej postaci bardzo odpowiadał Europejczykom. Obecnie poprzez zabieg monsunowania próbuje się odtworzyć tamte warunki. Proces ten przebiega w ciągu kilkunastu tygodni, podczas których ziarna składowane są w specjalnych magazynach i wystawiane na działanie monsunów. 

Do palarni Ecelente kawa Indie Monsooned Malabar AA trafia w postaci złotych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania:  

·         Palenie jasne - ziarna mają kolor cynamonu. Kawa jest lekka i delikatna, zachowuje kwaskowość oraz lekko cytrusowy i orzeźwiający aromat. Zawartość kofeiny - najwyższa. 

·         Palenie średnie - ziarna są lekko brązowe, a ich smak zrównoważony, gdyż kwaskowość została obniżona. Zawartość kofeiny - średnia.  

·         Palenie ciemne - ziarna mocno brązowe, niemal całkowity brak kwasowości, wyczuwalna jest przyjemna goryczka. Zawartość kofeiny - mała. 

 

JAK PALIMY KAWĘ INDIE MONSOONED MALABAR AAW NASZEJ PALARNI? 

Aby zapobiec powstawaniu zbyt dużej goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Indie Monsooned Malabar AA, palenie jej w naszej palarni oparliśmy na dwóch zasadach:  

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury oraz 

·         zapewnienie długiego czasu palenia. 

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.  

Kawa Indie Monsooned Malabar AA posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami czekolady, karmelu i tytoniu, 

·         słodki aromat, 

·         pełne body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

KAWA INDIE MONSOONED MALABAR AA - WALORY SMAKOWE 

Wyśmienita kawa Indie Monsooned Malabar AA charakteryzuje się korzennymi nutami, przypominającymi drewno, tytoń lub prażone orzechy. Ponadto zachwyca ziemistą konsystencją i wyrazistym aromatem. Brak kwasowości sprawia, że doskonale komponuje się z mlekiem lub napojami owocowymi.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Supremo są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie: 

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane. 

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia 

 

Data przydatności:  

24 miesiące 

 

  

Kawa Meksyk SHG EP Esmeralda

 

INFORMACJE O KAWIE MEKSYK SHG EP ESMERALDA

100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Meksyk 

·         Stopień palenia:                       średni 

·         Region:                                       Oaxaca 

·         Gatunek Arabiki:                      Typica, Bourbon i Pluma Hidalgo 

·         Wysokość upraw:                     1100-1600 m n.p.m.  

·         Obróbka:                                    myta 

·         Intensywność smaku:             4/5 

·         Kwasowość:                               1/5 

·         Smak:                                          orzechy, miód, karmel, lekko kwiatowy  

·         Aromat:                                      intensywny 

·         Body/cielistość:                        zrównoważone

 

KAWA MEKSYK SHG EP ESMERALDA - POCHODZENIE 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeraldapochodzi z najlepszego regionu upraw w tym kraju, czyli prowincji Oaxaca. Jest to świetna w smaku i uniwersalna arabika. Krzewy kawowe rosną na wysokości od 1350 do 1500 m n.p.m. na glebach wulkanicznych, które zapewniają roślinom niezbędne do wzrostu składniki. Odpowiednia temperatura powietrza, wilgotność i nasłonecznienie tworzą aromatyczną, pełną doskonałych smaków kawę. Uprawiają ją w większości mali producenci, którzy wiśnie kawowe zbierają ręcznie.

Kawa Esmeralda nosi oznaczenie SHG EP. Pierwsze 3 litery to skrót od “Strictly High Grown" - wyłącznie wysoko rosnąca. W ten sposób oznacza się arabiki, które rosną na wysokości co najmniej 1350 metrów n.p.m. Ziarna kawowca w takich warunkach są bardziej wypracowane i mają pełniejszy smak. Litery EP wskazują zaś na eksport na rynek europejski co oznacza, że przy sortowaniu wybiera się ziarna najlepszej jakości.

 

KAWA MEKSYK SHG EP ESMERALDA - OBRÓBKA MOKRA 

Po zebraniu owoców kawy Meksyk SHG EP Esmeralda,w celu pozyskania czystych ziaren, następuje tzw. obróbka mokra, której celem jest pozbycie się miąższu i skórki wiśni kawowca. Ten proces w dużej mierze decyduje o późniejszej charakterystyce smakowej kawy. Miąższ jest usuwany mechanicznie, jednak po tej operacji pozostają na ziarnach jego resztki. Aby je zlikwidować, umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji pulpa zmienia swoje właściwości i odpada. Trwa to zwykle 2-3 doby. Na zakończenie obróbki ziarna płucze się w specjalnych korytach i suszy na murowanych tarasach lub specjalnych stołach. Podobnie jak w metodzie naturalnej suchej, co pewien czas miesza się je, aby zapewnić równomierny dostęp powietrza i promieni słonecznych. Na koniec ziarna są sortowane według kształtu i wielkości oraz umieszcza w magazynie. 

Do palarni Ecelente kawa Meksyk SHG EP Esmeraldatrafia w postaci zielonych ziaren i zostaje wypalona, co jest ostatnim etapem procesu produkcji.

 

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE 

W palarniach stosuje sie trzy sposoby wypalania, różniące się między sobą wysokością temperatury w piecu:jasne palenie, średnie i ciemne. Od zastosowanego przedziału temperatur zależy smak i aromat kawy. 

 

JAK PALIMY KAWĘ MEKSYK SHG EP ESMERALDA W NASZEJ PALARNI? 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeraldapalona jest w naszej palarni średnio, przed pierwszym pęknięciem ziaren. Wskutek działania temperatury ziarna stają się lekko brązowe, a ich smak doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość jest osłabiona, natomiast aromat wyraźniejszy. Ziarna średnio wypalane posiadają mniejszą zawartość kofeiny i zaczyna być w nich wyczuwalny lekki smak goryczki.

Aby zapobiec tym skutkom palenia, kawę Meksyk SHG EP Esmeraldapieczemy z zachowaniem dwóch zasad:  

·         stosowanie możliwie najniższej temperatury i  

·         utrzymywanie maksymalnie długiego czasu wypalania.  

Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.  

 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeralda posiada: 

·         zrównoważony smak z akcentami orzechów, miodu i karmelu, 

·         aromat z nutami kwiatowymi, 

·         średnie body oraz 

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach. 

 

KAWA MEKSYK SHG EP ESMERALDA - WALORY SMAKOWE 

Kawa Meksyk SHG EP Esmeralda to doskonałe rozwiązanie dla osób, które kochają lekki i łagodny napar. Jest charakteryzowana przez koneserów jako kawa o niskiej kwasowości, orzechowym posmaku oraz delikatnym body.

Kawa idealnie sprawdzi się w formie espresso przygotowanego w ekspresach kolbowych oraz ręcznych. Nada się również do zaparzania za pomocą kawiarki oraz frenchpressu.

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ 

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu przez Ciebie zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Meksyk SHG EP Esmeralda są w pełni zachowane. 

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy 

 kawiarki 

 french press 

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące

 

Kawa Kolumbia Excelso 

 

INFORMACJE O KAWIE

KOLUMBIA EXCELSO 100% ARABICA

 

·         Kraj pochodzenia:                    Kolumbia

·         Stopień palenia:                       średni

·         Region:                                       Cauca

·         Gatunek Arabiki:                      Caturra, Typica, Bourbon

·         Wysokość upraw:                     1200-2000 m n.p.m

·         Obróbka:                                   myta

·         Intensywność smaku:             3,5/5

·         Kwasowość:                               2/5

·         Smak:                                         brzoskwinia, czekolada, orzech, cytrus

·         Aromat:                                     słodki z domieszką owoców

·         Body/cielistość:                        pełne

 

KAWA KOLUMBIA EXCELSO - POCHODZENIE

Kolumbia należy do trójki największych producentów kawy na świecie. Choć państwo pełne jest kontrastów społecznych, produkcja arabiki opiera się na wypracowanych przez plantatorów wspólnych wartościach. W Kolumbii przeważają niewielkie, rodzinne gospodarstwa, a więc wszystko, co dotyczy zbiorów i obróbki ziaren pozostaje w rękach rolników. Ten brak pośredników i zaangażowanie, z jakim Kolumbijczycy podchodzą do uprawy kawy, stanowi gwarancję najwyższej jej jakości.

Kolumbijska kawa uprawiana jest na wysokości około 1200-2000 m n.p.m. Na terenie tego kraju takie rejony stanowią około 10% powierzchni. Optymalne warunki wegetacyjne zapewniają umiarkowane opady i równomierne promieniowanie  słoneczne. Plantacje położone są na zboczach gór, w pasie przebiegającym od południa do północy. Do głównych rejonów uprawy arabiki należą: Medellin, Ibague Manizales, Cauca, Neiva i Popayan. Specyficzne warunki sprawiają, że kawa na tych terenach może być zbierana prawie przez cały rok. Excelso to oznaczenie nadawane kolumbijskiej kawie ze względu na wielkość ziaren. Kawa Kolumbia Excelso posiada stosunkowo duże ziarna o przekątnej 15-16 mm (niewiele mniejsze niż Supremo).

 

KAWA KOLUMBIA EXCELSO - OBRÓBKA MOKRA

Po zebraniu wiśni kawowych, w celu pozyskania samych ziaren, następuje tzw. obróbka w celu pozbycia się miąższu i skórki owoców kawowca. Ten proces w dużej mierze decyduje o późniejszej charakterystyce smakowej kawy.

Kawa Kolumbia Excelso jest poddawana obróbce mokrej, będącej jednym z głównych sposobów przetwarzania kawy. Miąższ zostaje usunięty mechanicznie. Po tej operacji pozostają jeszcze jego resztki. Aby je zlikwidować, ziarna umieszcza się w zbiorniku z wodą, w którym drogą fermentacji są ostatecznie usuwane. Trwa to zwykle 2-3 doby. Po tym czasie ziarna płucze się i poddaje suszeniu na tarasach lub podwyższonych stołach, dokładnie tak samo, jak w procesie naturalnym (suchym). Co pewien czas przekłada się je, aby zapewnić do nich dobry dostęp powietrza.

Do palarni Ecelente kawa Kolumbia Excelsotrafia w postaci zielonych ziaren i czeka na palenie - ostatni etap procesu produkcji.

 

PALENIE KAWY I JEGO ZNACZENIE

Palenie kawy ma decydujące znaczenie dla ostatecznego smaku trafiającej do naszych filiżanek kawy. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie wypalania: jasne palenie, średnie i ciemne, które określają zakresy stosowanych temperatur.

 

JAK PALIMY KOLUMBIA EXCELSO W NASZEJ PALARNI?

Palenie średnie jest najpopularniejszym sposobem palenia ziaren. Są one lekko brązowe, a ich smak doskonale zrównoważony – naturalna kwaskowość jest nieco osłabiona, natomiast aromat wyczuwalny. Ziarna średnio wypalane zachowują optymalną zawartość kofeiny. W kawach średnio wypalanych wyczuwa się posmak lekkiej goryczki. Kawa jest dość delikatna w smaku.

Aby zapobiec powstawaniu goryczki i zmniejszeniu ilości kofeiny w kawie Kolumbia Excelso,oparliśmy na dwóch zmiennych: możliwie najniższej temperaturze i maksymalnie długim czasie palenia. Dzięki temu kawa ma smak zrównoważony i zachowany jest w niej odpowiedni poziom kofeiny.

Kawa Kolumbia Excelso posiada:

·         zrównoważony smak z akcentami brzoskwini, czekolady, orzecha i cytrusów,

·         słodki, owocowy aromat,

·         pełne body oraz

·         znacznie więcej kofeiny niż w kawach wypalanych w wyższych temperaturach.

 

KOLUMBIA EXCELSO - WALORY SMAKOWE

Kawa Kolumbia Excelso to prawdziwa gratka dla miłośników wyrazistych esencji, którzy znajdą tu prawdziwą głębię aromatu. Ten rodzaj kawy jest szczególnie dedykowany tym, którzy pragną każdego ranka dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki kofeiny dającej dużo energii na cały dzień.

Należy pamiętać, że kawę Kolumbia Excelsomielić trzeba tuż przed zaparzeniem, wtedy zachowuje ona maksimum swoich walorów, co jest szczególnie ważne w przypadku kaw kolumbijskich. 

 

OTRZYMASZ OD NAS ŚWIEŻOPALONĄ KAWĘ

Każde zamówienie traktujemy indywidualnie. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się filiżanką swojej ulubionej, aromatycznej kawy. Ziarna wypalamy tuż po złożeniu Twojego zamówienia, dzięki czemu smak naszej kawy jest jeszcze bardziej wyrazisty i intensywny. Sprzyjają temu stosowane przez nas opakowania typu ekolook z wentylem W i struną, które sprawiają, że wszystkie walory kawy Kolumbia Excelso są w pełni zachowane.

 

Sposób parzenia:

ekspres ciśnieniowy

 ekspres przelewowy

 kawiarki

 french press

 aeropress

 

 

Opakowanie:

Produkt wysyłany jest w opakowaniach typu ekolook z wentylem W i struną. Dzięki temu wszystkie walory kawy są w pełni zachowane.

 

Data palenia:  

do 48 godzin od złożenia zamówienia

 

Data przydatności: 

24 miesiące