Kawa 100% Arabica

Napoje powstające na bazie dostępnych tutaj ziaren odznaczają się stosunkowo łagodnym smakiem, brakiem goryczki, a także delikatnymi aromatami, zależnymi od części świata, w jakiej uprawiane były rośliny kawowca. 100% arabica uważana jest za bardzo szlachetny gatunek – lepszy od goryczkowatej robusty – przez co właśnie tak bardzo upodobało ją sobie tak wiele osób lubujących się w espresso i innych rodzajach rozbudzającego napoju. Oczywiście nie mogło zabraknąć jej w asortymencie naszego sklepu internetowego.

100% arabiki z dalekiej Brazylii oraz innych części świata

Kawa arabica brazylijska jest dostępna w naszej palarni w odmianach Santos, Cerrado i Yellow Bourbon. Wszystkie trzy są wypalane w stopniu średnim i mają raczej słodkawy aromat. Można rozpoznać w nich nutę karmelu, czekolady mlecznej, orzechów laskowych, cytrusów, kakao, a nawet rodzynek. Przygotowane na ich bazie espresso bądź latte umilą Ci zarówno poranki, jak i popołudnia.

Propozycje z Brazylii to jednak nie jedyne odmiany dostępne w naszym sklepie. Znajdziesz u nas również ziarna z Etiopii o cytrusowym posmaku, odmiany z Hondurasu, w których da się wyczuć nutę kokosu, kwiatowo-owocowe propozycje z Peru i Kenii czy też owocowe ziarna kolumbijskie. Nasze kawy sprowadzamy z wielu zakątków świata, a do ich wypalania przystępujemy dopiero po złożeniu zamówienia w naszym sklepie. To pomaga w zachowaniu jak najlepszych walorów smakowych.

Najlepsza kawa arabica ziarnista na espresso, latte i inne napoje

Sposobów parzenia czarnego, rozbudzającego napoju jest co najmniej kilka. W opisach każdego z produktów znajdziesz metody, jakimi można je przygotowywać. Espresso, latte czy flat white z dostępnych tu ziaren może więc powstawać na przykład przy pomocy aeropressu, ekspresu ciśnieniowego lub przelewowego.

Najlepsza, stuprocentowa arabica to jednak nie wszystko, co znajdziesz w naszym sklepie. W dziale z mieszankami szukaj też rozmaitych blendów z dodatkiem robusty.